Muž po hádke s manželkou podpálil vlastný dom, súd ho vzal do väzby

BRATISLAVA/KOŠICE 15. augusta (WebNoviny.sk) – Polícia obvinila muža, ktorý v sobotu podvečer v obci Olšovany v okrese Košice-okolie podpálil dom, v ktorom bola jeho manželka a dieťa, zo zločinu poškodzovania cudzej veci a z prečinu všeobecného ohrozenia. Ako informovala agentúru SITA košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, 36-ročný muž sa pred činom pohádal so svojou manželkou a tá po hádke odišla aj s dieťaťom z domu. Obvinený muž následne polial podlahu horľavou látkou a zapálil ju.

Odporúčame:
Obhorené telo muža našla jeho sestra po požiari v rodinnom dome v Medzilaborciach

Následkom toho došlo k požiaru celého rodinného domu. Pri požiari sa nezranila žiadna osoba. Poškodením domu a jeho zariadenia spôsobil muž škodu predbežne vyčíslenú na približne 75 000 eur. Svojím konaním ohrozil ľudí nachádzajúcich sa v budovách v bezprostrednej blízkosti požiaru. Obvinenému mužovi, ktorý je stíhaný väzobne, hrozí v prípade dokázania viny väzenie na tri až osem rokov.

Viac k témam: Košice, krimi, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž po hádke s manželkou podpálil vlastný dom, súd ho vzal do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017