Muž, ktorý vrazil autom do pizzerie, je právne zodpovedný za svoj čin

349561_pariz 640x420.jpg

PARÍŽ 16. augusta (WebNoviny.sk) – Psychiatrické vyšetrenie muža, ktorý vrazil autom do pizzerie plnej ľudí východne od Paríža, ukázalo, že je právne zodpovedný za svoj čin. Informovala o tom v stredu francúzska prokuratúra. Podľa jej údajov vyšetrenie nepreukázalo vodičov zhoršený úsudok v čase pondelňajšieho skutku, ktorý bol úmyselný. V pizzerii sa v tom čase nachádzalo asi 30 ľudí.

Odporúčame:
Muž, ktorý vrazil autom do pizzérie, mal samovražedné úmysly

Neskôr počas dňa by mali proti 32-ročnému mužovi vzniesť predbežné obvinenia. Prokurátor Eric de Valroger uviedol, že čelí okrem iného obvineniu z vraždy s priťažujúcimi okolnosťami. Terorizmus ako motív prokurátor vylúčil. Podľa jeho slov sú však vyjadrenia podozrivého nesúvislé a ostáva preto nejasné, či chcel zabíjať iných ľudí. V utorok de Valroger povedal, že muž mal samovražedné úmysly a sám sa označil za chronického narkomana.

Odporúčame:
Vodič v Paríži vrazil autom do ľudí, zabil osemročné dievča

Čin sa stal v pondelok večer vo francúzskom mestečku Sept-Sorts, nachádzajúcom sa zhruba šesťdesiat kilometrov na východ od Paríža. Zomrelo pri ňom maloleté dievča a viacerí ďalší ľudia utrpeli zranenia.

Viac k témam: Paríž, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž, ktorý vrazil autom do pizzerie, je právne zodpovedný za svoj čin © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017