Mourinho si po vyhadzove z ManUtd našiel novú prácu, bude mať vlastnú šou v ruskej televízii

402672_jose mourinho 676x459.jpg

MOSKVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Portugalský tréner José Mourinho bude mať vlastnú futbalovú šou na ruskej televíznej stanici RT. Raz za dva týždne tam bude analyzovať zápasy Ligy majstrov.

Zdá sa, že po decembrovom predčasnom konci na lavičke Manchestru United 56-ročný svojrázny kouč nezostane dlho bez práce, akurát prejde na druhú stranu barikády do mediálneho košiara.

Jeho šou sa bude volať „Na postrannej čiare s Josém Mourinhom“ a jej začiatok je plánovaný na 7. marca. „Budem hovoriť o futbale na RT. Čo si myslíte, čo ešte budem všetko robiť?,“ prihovoril sa Mourinho v promovideu fanúšikom.

Potreboval novú výzvu

Táto najnovšia iniciatíva Mourinha nie je úplná novinka, vlani počas majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku robil pre TV stanicu Russia Today experta, ktorý prinášal analýzy zápasov.

„Všetci sa ma pýtali, čo teraz budem robiť, keď už nie som v Manchestri. Potreboval som novú výzvu. Ja rád prekvapujem ľudí,“ dodal na videu prezentovanom na kanáli YouTube Mourinho, ktorý má v trénerskom životopise aj exkluzívne zastávky ako FC Porto, Chelsea, Real Madrid, Inter Miláno či ManUtd.

Russia Today podporuje aj vláda

TV stanica RT (predtým Russia Today) vysiela aj v arabčine, angličtine a španielčine a má dosah na 100 krajín vo svete.

Podporuje ju ruská vláda a svoje účinkovanie na medzinárodnom mediálnom trhu začala v roku 2005 ako dcérska spoločnosť známej RIA Novosti.

Podľa BBC jednou z úloh RT je poskytovať vyváženejší obraz o Rusku v USA a západnom svete.

Viac k témam: Liga majstrov, Russia Today
Zdroj: Webnoviny.sk – Mourinho si po vyhadzove z ManUtd našiel novú prácu, bude mať vlastnú šou v ruskej televízii © SITA Všetky práva vyhradené.

12. februára 2019