Most-Híd podporuje zhodu v koalícii na kandidátoch na ústavný súd, Bugár sa vyjadril i k voľbe Fica

360408_img_6315 676x451.jpg

BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Most-Híd chce zabezpečiť v čo najkratšom čase zvolenie kandidátov na ústavných sudcov, preto Republiková rada podporuje zhodu na kandidátoch v koalícii.

Ako povedal Bugár v sobotu po rokovaní Republikovej rady na tlačovej besede, zhoda v koalícii je kľúčová pre úspešné zvládnutie voľby. „Pri voľbe je potrebné uprednostniť funkčnosť inštitúcie pred záujmami strany i osobnými záujmami,“ zdôraznil.

Nevie si predstaviť, že by nedošlo k dohode

Vedenie strany podľa Bugára nevidí dôvod na to, aby boli predčasné parlamentné voľby, ale nevidí ani dôvod na kšeftovanie s ústavným súdom.

Bugár rozumie, že tajná voľba kandidátov je pre niektorých poslancov lepšia, ale vadí mu, ak by niekto pretláčal kandidátov, s ktorými sa jeho strana nestotožňuje, a druhý by ich pretláčal pomocou ĽSNS.

„Preto sme boli za verejnú voľbu. Ak sa dohodneme na menách, je jedno, či budeme voliť tajne alebo verejne,“ povedal s tým, že si nevie predstaviť, že by nedošlo k dohode v koalícii.

V koalícii sa momentálne nerokuje

Bugár zopakoval, že poslanci Most-Híd nebudú voliť Roberta Fica za ústavného sudcu. „Toto naše rozhodnutie platí,“ konštatoval.

V koalícii je podľa Bugára momentálne ticho, ale dúfa, že nie pred búrkou. „V koalícii sa momentálne nerokuje a ani to teraz nie je potrebné. Je dôležité, aby sa teraz každý upokojil,“ dodal.

Viac k témam: Most-Híd, predčasné voľby, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Most-Híd podporuje zhodu v koalícii na kandidátoch na ústavný súd, Bugár sa vyjadril i k voľbe Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2019