Modelka Kukučová priznala, že ušla na aute zastreleného

Mária Kukučová je obvinená zo zastrelenia svojho bývalého priateľa a britského milionára Andrewa Busha.MADRID 24. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská modelka Mária Kukučová, obvinená zo zastrelenia svojho bývalého priateľa a britského milionára Andrewa Busha, v utorok na súde v juhošpanielskom meste Málaga vypovedala, že ušla z miesta činu na jeho vozidle. Ako dôvod uviedla, že mala strach z jeho vyhrážok.

Kukučová v súdnej sieni vyhlásila, že si vzala Bushov Hummer, pričom ale nevedela, že je mŕtvy. Myslela si, že bol len postrelený, keď spoločne zápasili o zbraň. Prokuratúra tvrdí, že Kukučová 5. apríla 2014 dvakrát strelila Busha (48) do hlavy a raz do ramena. Incident sa stal v jeho vile v letovisku Estepona na juhu Španielska. Prokuratúra žiada pre modelku trest 20 rokov väzenia, pripomenula agentúra AP.

Kukučová (26) vypovedala na súde v Málage už v pondelok. Situáciu opísala tak, že „zbraň proste vypálila“. Podľa vlastných slov nevedela, koľko výstrelov padlo, lebo po prvom výstrele dočasne ohluchla. Súdny proces sa začal v pondelok a bude trvať prinajmenšom ďalšie tri dni.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2016