Miroslava Vlčeka, ktorý rozpustil telo svojej exmanželky v kyseline, odsúdili na doživotie

371528_fc8a1109 676x451.jpg

20.6.2024 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vo štvrtok v kauze úkladnej vraždy Andrey Vlčekovej uznal za vinného jej exmanžela Miroslava Vlčeka. Vyhovel tak návrhu prokurátora Daniela Lipšica. Štvrtkové rozhodnutie súdu nie je právoplatné.

Závažný zločin úkladnej vraždy

Krajský súd v Trnave ešte v apríli 2023 vyhovel sťažnosti špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a povolil obnovu konania v neprospech odsúdeného Miroslava Vlčeka, ktorý figuruje v kauze únosu svojej exmanželky Andrey.

Súd zároveň zrušil predošlé rozhodnutie súdov, ktorým bol Miroslav Vlček v minulosti uznaný za vinného zo zločinu pozbavenia osobnej slobody a vzal ho do väzby, a to z dôvodu možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Následne Miroslava Vlčeka obvinili pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní si koncom roku 2016 Miroslav Vlček z pomsty objednal únos svojej bývalej manželky Andrey. Potom, ako ju trojica páchateľov uniesla do areálu skladových priestorov vo Veľkých Ripňanoch v okrese Topoľčany, svoju bývalú manželku usmrtil a jej telesné pozostatky rozpustil v plastovom sude s kyselinou sírovou a kyselinou chlorovodíkovou.

V sude našli zubné plomby

Plastový súd bol nájdený v uvedených skladových priestoroch v júni 2021 na základe príkazu špeciálneho prokurátora na prehliadku týchto priestorov, ktorý vydal v rozsiahlej ekonomickej trestnej veci, kde je v súčasnosti Miroslav Vlček taktiež trestné stíhaný, a to za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmov z trestnej činnosti,“ uviedla v apríli 2023 prokuratúra.

Doplnila, že v plastovom súde zaistili fotokompozitný materiál, konkrétne zubné plomby. Tento materiál bol znaleckým skúmaním s istotou stotožnený so stomatologickými výplňami, ktoré boli použité pri ošetrení chrupu poškodenej Vlčekovej.

Andrea Vlčeková bola nezvestná od 13. decembra 2016, keď ju dvaja muži na Ulici R. Dilonga v Hlohovci násilím vtiahli do osobného auta a odviezli na neznáme miesto.

Zmiznutie 35-ročnej exmanželky si podľa policajného vyšetrovania objednal Miroslav Vlček z pomsty za to, že proti nemu vypovedala ako svedok v prípadoch ekonomickej trestnej činnosti a za to, že spravovala majetok spoločnosti VK Invest Group, na ktorý si robil nárok. Za zločin pozbavenia osobnej slobody bol v tomto prípade pôvodne Miroslav Vlček odsúdený na 12 rokov väzenia.

Viac k témam: Prokurátor, Súdy, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Miroslava Vlčeka, ktorý rozpustil telo svojej exmanželky v kyseline, odsúdili na doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júna 2024