Mikulášski poslanci odporučili odkúpenie licencie Piešťan

Rudolf Huna pred mestskými poslancami prehlásil, že on a jeho bratia Richard a Róbert majú záujem nastúpiť za svoj materský klub v prípade účasti v Tipsport lige.LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 12. augusta (WebNoviny.sk) – Poslanci mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši na tohtotýždňovom rokovaní zastupiteľstva súhlasili s možnosťou odkúpenia hokejovej licencie od ŠHK 37 Piešťany.

V uznesení uložili viceprimátorovi zabezpečiť právne úkony súvisiace s účasťou MHK 32 Liptovský Mikuláš v Tipsport lige ako aj zabezpečiť finančné prostriedky v rozpočte mesta pre rok 2017.

Odporúčame:

Obrazom: Ľubomír Višňovský sa veľkolepo rozlúčil s kariérou

Mesto očakáva zvýšené finančné nároky

Mesto je stopercentným akcionárom MHK 32 Liptovský Mikuláš. Podľa návrhu zmluvy o budúcej zmluve je cena za licenciu 80-tisíc eur bez DPH. Mesto očakáva v prípade odkúpenia licencie zvýšené finančné nároky na organizačné zabezpečenie pôsobenia MHK 32 Liptovský Mikuláš v Tipsport lige vo výške 80- až 90-tisíc eur do konca roka 2016.

Finančné nároky na rozpočet mesta zo strany MHK v roku 2017 by mali byť vo výške približne 200-tisíc eur. Mesto v roku 2016 prispelo na hokej sumou 160-tisíc eur. Šéf spoločnosti Pro-Hokej riadiacej najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž Richard Lintner potvrdil, že minimálny príspevok pre kluby v nadchádzajúcej sezóne je 60-tisíc eur a očakáva, že v priebehu sezóny by príspevok mohol dosiahnuť vyššiu sumu.

Klub verí vo vlastných odchovancov

„V prípade účasti v Tipsport lige uvažujeme o posilnení kádra. Momentálne je v príprave 26 hráčov, z toho 20 odchovancov. Neplánujeme angažovať zahraničných hráčov, veríme vo vlastných mikulášskych rodákov,“ povedal predseda predstavenstva MHK 32 L. Mikuláš Ivan Droppa. Mikulášsky odchovanec Rudolf Huna pred poslancami prehlásil, že on a jeho bratia Richard a Róbert majú záujem nastúpiť za svoj materský klub v prípade jeho účasti v Tipsport lige.

Podľa slov poslankyne a členky dozornej rady MHK 32 Liptovský Mikuláš Lucie Cukerovej príspevky od reklamných partnerov budú musieť byť v prípade účasti klubu v Tipsport lige výrazne posilnené. „My sponzori sme tu pre to, aby sme ešte výraznejšie podporili tento proces,“ uviedol za sponzorov konateľ spoločnosti Eltek Štefan Kuric.

„Fanúšikovia mikulášskeho hokeja už dlhodobo pociťujú, ako extraliga chýba. Preto možnosť hrať najvyššiu súťaž v nastávajúcom ročníku považujeme za možnosť toto vrátiť,“ dodal za mikulášsky hokejový fanklub Michal Šenšel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016