Metallica sa ospravedlnila tribute kapele za list o ich logu

Právny zástupca formácie poslal list, v ktorom od skupiny Sandman žiadal, aby prestali používať svoje logo, ktoré je podobné tomu, s ktorým sa Metallica prezentuje od roku 2003.

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Americká trashmetalová formácia Metallica sa ospravedlnila kanadskej tribute kapele Sandman za oficiálny list, v ktorom v ich mene advokát žiadal, aby prestali používať svoje logo. To sa podobá na logo, s ktorým sa Metallica prezentuje od roku 2003.

Právny zástupca v 41-stranovom liste žiadal Kanaďanov, aby prestali prostredníctvom upraveného loga propagovať svoje vystúpenia či sa ním identifikovať, pretože k danej forme nemajú práva. „Kapela toto logo používala roky a nikto s tým nemal problémy,“ povedal pre americký hudobný magazín Rolling Stone gitarista tribute formácie Joe Di Taranto.

Ukázalo sa, že kapele Sandman doručili list, o ktorom sme ani my, ani náš manažment nevedeli dovtedy, kým sa dostal na internet. Našťastie pre nás, kapela bola dostatočne milá, že to zverejnila, aby sme to videli. Ukázalo sa, že máme veľmi horlivého právneho zástupcu, ktorý tento list odoslal bez nášho vedomia,“ uviedla Metallica v stanovisku pre Rolling Stone. Členovia kapely tiež uviedli, že podporujú tribute kapely, pretože sami začínali s cover nahrávkami. „Sandman by ten list mali hodiť do koša. Pokračujte v tom, čo robíte. Úplne vás podporujeme,“ dodali nakoniec. Di Taranto pre Rolling Stone prezradil, že bubeník Lars Ulrich mu dokonca v stredu 13. januára zavolal, aby sa mu ospravedlnil.

Metallica vznikla v roku 1981 v Los Angeles a momentálne jej zostavu okrem spomínaného Hetfielda tvoria aj gitarista Kirk Hammett, bubeník Lars Ulrich a basgitarista Robert Trujillo. Debutovali v roku 1983 albumom Kill ‚Em All, po ktorom nasledovali štúdiovky Ride The Lightning (1984), Master Of Puppets (1986), …And Justice For All (1988), Metallica (1991), Load (1996), Reload (1997), St. Anger (2003) a Death Magnetic (2008). Okrem toho majú na konte aj spoločný album s Louom Reedom s názvom Lulu (2011). V roku 2013 kapela zverejnila snímku Metallica: Through The Never, ktorú nakrútil režisér a fanúšik kapely Nimród Antal. Dokument v 3D formáte prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí, a to prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa, ktorého stvárnil Dane DeHaan.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. januára 2016