Mesto Nové Zámky neposkytne kultúrny dom Kotlebovej strane

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko na svojej internetovej stránke informuje o podujatí v Nových Zámkoch ako o povolebnom stretnutí. Mali sa na ňom zúčastniť Marian Kotleba, Milan Uhrík, Ján Kecskés a Milan Mazurek.BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Mesto Nové Zámky neposkytne strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko priestor na organizáciu ich podujatia. Rozhodol tak primátor mesta Otokar Klein. Prívrženci strany sa mali v Nových Zámkoch stretnúť v stredu 25. januára.

Odporúčame:

KDH predbehlo Most-Híd, preferencie porástli aj kotlebovcom

Žitňanská: Kotlebovci nehliadkujú, len sa vozia vo vlakoch

„Miestom stretnutia má byť dom kultúry v našom meste. V meste, ktorého tvár navždy zmenila 2. svetová vojna a tri bombardovania, počas ktorých zomreli tisíce ľudí a zničené boli takmer všetky historické budovy v meste, z ktorého počas 2. svetovej vojny bolo odvlečených a v koncentračných táboroch usmrtených vyše štyritisíc jeho obyvateľov. Predstavitelia tejto strany verejne prezentovali opakovane výroky popierajúce historické fakty a tragédiu obyvateľstva počas 2. svetovej vojny či výroky namierené proti rasám, národnostiam, náboženstvám a presvedčeniam. Ako primátor mesta Nové Zámky som sa vzhľadom na uvedené fakty a z úcty k vojnovým obetiam rozhodol, že naše mesto neposkytne svoj priestor na organizovanie takéhoto podujatia,“ zdôvodnil primátor Klein.

Klein v rozhodnutí, ktoré agentúre SITA poskytol Peter Kijaček zo sekretariátu primátora mesta, zároveň informuje, že podujatie bolo nahlásené ako verejné kultúrne podujatie, avšak povolebný míting politických strán kultúrnym podujatím nie je, nespĺňa požiadavky zákona a obchádza zákon o volebnej kampani. Primátor tiež pripomenul, že mesto Nové Zámky bolo od nepamäti mestom s obyvateľmi viacerých národností, národnostných a etnických skupín a vždy tam nažívali v pokoji, vzájomnej akceptácii a spolupráci.

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko na svojej internetovej stránke informuje o podujatí v Nových Zámkoch ako o povolebnom stretnutí. Mali sa na ňom zúčastniť Marian Kotleba, Milan Uhrík, Ján Kecskés a Milan Mazurek.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. januára 2017