Mesto Montluson odmieta pochovať vraha kňaza z Normandie

Starosta mesta vysvetlil, že Abdel Malik Petitjean nespĺňa žiadnu zo štyroch zákonných podmienok, ktorých splnenie je nutné na pochovanie na mestskom cintoríne.PARÍŽ 8. augusta (WebNoviny.sk) – Vedenie francúzskeho mesta Montluson odmieta pochovať jedného z dvojice páchateľov brutálnej vraždy starého kňaza, ktorá sa odohrala koncom júla v Normandii.

Starosta mesta Daniel Dugléry (Republikáni – LR) vysvetlil, že Abdel Malik Petitjean nespĺňa žiadnu zo štyroch zákonných podmienok, ktorých splnenie je nutné na pochovanie na mestskom cintoríne. „Plním len zákony Francúzskej republiky,“ dodal.

Odporúčame:

Vo Francúzsku pochovali kňaza, ktorého zavraždili islamisti

Islamisti zverejnil video s útočníkom z francúzskeho kostola

Želanie, aby Abdel Malik Petitjean bol pochovaný v Montlusone, vyslovila uplynulý piatok pre regionálny denník Le Dauphiné Libéré jeho matka. Vysvetlila, že v meste žili v rokoch 2008-12, a dodala, že má v úmysle vrátiť sa tam. Petitjean sa narodil v roku 1996 v obci Saint-Dié-des-Vosges vo Vogézach na východe Francúzska, odkiaľ sa rodina presťahovala do Montlusonu, neskôr do Seynodu a napokon do mesta Aix-les-Bains.

Petijean bol spolu s Adelom Kermicheom spoluautorom útoku v katolíckom kostole v meste Saint-Étienne-du-Rouvray, pri ktorom zabili vyše 80-ročného kňaza Jacqua Hamela. Išlo o doteraz vo Francúzsku nevídaný útok na mieste náboženského kultu, ku ktorému sa neskôr prihlásila džihádistická skupina Islamský štát (IS).

Ako v pondelok pripomenul francúzsky denník Le Figaro, francúzske úrady vedeli o Petitjeanovej radikalizácii, keď naňho od 29. júna viedli spis typu „S“, keďže zaznamenali jeho pokus dostať sa cez Turecko do Sýrie.

Jeho adoptívny otec Franck Petitjean v rozhovoroch pre francúzske médiá uviedol, že Malikova radikalizácia bola veľmi rýchla a odohrala sa asi tri mesiace pred útokom v Normandii. Franck Petitjean tiež uviedol, že má obavy, že Malikova sestra by sa teraz mohla pokúsiť pomstiť smrť svojho brata, na ktorého bola veľmi naviazaná.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016