Messi sa vrátil. Láska k národnemu dresu je veľká, tvrdí

Útočník FC Barcelona vo vyhlásení uviedol, že v argentínskom futbale je mnoho problémov, ale radšej sa pokúsi pomôcť zvnútra, než kritizovať zvonku.BUENOS AIRES 12. augusta (WebNoviny.sk) – Argentínsky futbalista v službách FC Barcelona Lionel Messi vyhlásil, že bude naďalej hrať aj za národné mužstvo. V piatok večer o tom informovala agentúra AP, podľa ktorej Messi vo vyhlásení uviedol, že v argentínskom futbale je mnoho problémov, ale radšej sa pokúsi pomôcť zvnútra, než kritizovať zvonku.

Päťnásobný najlepší futbalista sveta podľa FIFA v júni oznámil ukončenie kariéry v reprezentácii po tom, čo so svojimi spoluhráčmi neuspel vo finále Copa América proti Čiľanom. Bolo to Messiho tretie neúspešné finále v reprezentačnom drese v sérii – vlani tiež nepochodil proti Čile na Copa América a v roku 2014 ani v súboji o zlato na MS v Brazílii proti Nemecku.

Odporúčame:

Hamšík: SSC Neapol je moja rodina. Chceme zažiť skvelý rok

„Národný tím je pre mňa uzavretá kapitola. Štvrté finále a zase nič. Robil som, čo sa dalo. Zo všetkého najviac som túžil vyhrať, ale ani teraz sa to nepodarilo. Myslím si, že je koniec,“ povedal vtedy 29-ročný Messi. Teraz skonštatoval: „Mojou mysľou prešlo v ten večer veľa vecí, vážne som uvažoval o konci. Láska k mojej krajine a národnému dresu je však príliš veľká.“

Nový tréner argentínskej reprezentácie Edgardo Bauza zaradil medzi svoje prvé úlohy vo funkcii cestu do Barcelony. Bauza, ktorý pri kormidle vystriedal rezignujúceho Gerarda Martina, počas tohto týždňa vyjadril vieru, že Messiho rozhodnutie môže zvrátiť. „Prišiel som do Barcelony hovoriť o futbale. Lionel mi môže povedať o svojich sklamaniach, ktoré ho prinútili vyriecť tie slová. Náš rozhovor prinesie verdikt,“ vyhlásil Bauza.

Argentína odohrá najbližší duel kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska 1. septembra, v Mendoze privíta Uruguaj. Po šiestich zápasoch patrí Argentínčanom v tabuľke postupová tretia pozícia s 11 bodmi a bilanciou 3 víťazstvá, 2 remízy, 1 prehra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016