Merkelová čaká na pozvanie od Trumpa, nie je podráždená

Angelu Merkelovú neznepokojilo oznámenie, že prvým zahraničným politikom, ktorý sa s Donaldon Trumpom stretne, bude britská premiérka Theresa Mayová.

BERLÍN 24. januára (WebNoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová trpezlivo čaká na pozvanie nového prezidenta USA Donalda Trumpa a neznepokojilo ju ani oznámenie, že prvým zahraničným politikom, ktorý sa s ním stretne, bude britská premiérka Theresa Mayová.

Vyhlásil to hovorca úradu nemeckej kancelárky Steffen Seibert.“Všetko má svoj čas,“ uistil novinárov Merkelovej hovorca po otázke, kedy očakáva nemecká vláda pozvanie na rokovania s Trumpom. Seibert dodal, že Berlín už nadviazal všetky potrebné kontakty v tejto počiatočnej fáze fungovania novej americkej vlády „a tieto kontakty udržiava„.

Odporúčame:

Donald Trump zložil prísahu, stal sa 45. prezidentom USA

Inauguráciu Trumpa narušili protesty, zatkli desiatky ľudí

Nástup Trumpa vyvolal vo svete nadšenie i znepokojenie

34 divokých rokov Donalda Trumpa na ceste za miliardami

Soros označil Trumpa za podvodníka a možného diktátora

Obama nechal v Oválnej pracovni list pre Trumpa

Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov

Hovorca ďalej odmietol, že by nemecká strana mohla byť „podráždená“ z toho, že Mayová bude prvým vysokopostaveným politikom z Európskej únie, ktorý bude hovoriť s Trumpom od jeho nastúpenia do úradu.

Mayová vycestuje do Bieleho domu v piatok.Washington a Londýn mali vždy blízke vzťahy, zdôraznil Merkelovej hovorca. Mayová chce s Trumpom hovoriť o americko-britskej obchodnej zmluve, pričom ide o súčasť rokovaní súvisiacich s napĺňaním rozhodnutia Spojeného kráľovstva o vystúpení z EÚ, dodal Seibert.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. januára 2017