Medzi výbušninami teroristov, ktorí útočili v Barcelone, bol aj samovražedný pás

MADRID 23. augusta (WebNoviny.sk) – Španielska polícia našla samovražedný pás so skutočnými výbušninami v dome, kde teroristická bunka, zodpovedná za vraždenie v Barcelone a meste Cambrils, pripravovala ešte väčší útok.

Hovorca polície v stredu uviedol, že pás s výbušninami našli v meste Alcanar 200 kilometrov južne od Barcelony, kde dvaja ďalší členovia skupiny vrátane strojcu útokov zomreli pri výbuchu. V budove polícia tiež našla sto nádrží s butánom a materiál na výrobu TATP, teda výbušniny, ktorú používajú militanti Islamského štátu.

Odporúčame:
Teroristi museli pri útoku v Barcelone improvizovať, plány im skrížil výbuch

Zatiaľ nie je jasné, či bol nájdený pás určený pre imáma, ktorý bol pravdepodobným vodcom skupiny a plánoval sa vyhodiť do vzduchu. Zomrel pri výbuchu v dome.

Pri stredajšej explózii prišli teroristi nedopatrením o väčšinu svojho arzenálu. Ak by sa tak nestalo, mohli byť ich útoky ešte oveľa ničivejšie. Šiesti atentátnici zastrelení políciou mali na sebe len nepravé samovražedné pásy.

Viac k témam: Islamský štát, polícia, teroristický útok v Barcelone, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Medzi výbušninami teroristov, ktorí útočili v Barcelone, bol aj samovražedný pás © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2017