Mayová sa stretla s Trumpom, z jeho priorít neskrýva radosť

Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo musia podľa Mayovej prevziať medzinárodnú zodpovednosť a preukázať vodcovstvo.WASHINGTON 27. januára (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump prijal v piatok v Oválnej pracovni Bieleho domu britskú premiérku Theresu Mayovú. Predsedníčka vlády Spojeného kráľovstva sa tak stala prvou svetovou líderkou, ktorá sa stretla s nedávno inaugurovaným šéfom Bieleho domu.

Trump a Mayová budú najskôr rokovať v Oválnej pracovni, po čom bude nasledovať spoločná tlačová konferencia a následne pracovný obed. Témami hodinového stretnutia sú predovšetkým voľný obchod, bezpečnosť a spolupráca tajných služieb.

Odporúčame:

Mayová: Briti a USA majú príležitosť stáť spolu opäť na čele

Mayová je podľa vlastných slov, ktoré povedala ešte vo štvrtok počas návštevy vo Filadelfii, „veľmi potešená“, že obchodná dohoda medzi USA a Britániou je jednou z Trumpových priorít.

Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo musia podľa Mayovej prevziať medzinárodnú zodpovednosť a preukázať vodcovstvo. Podobné vojenské intervencie, aké sa odohrali v Iraku alebo v Afganistane, sa viac nesmú opakovať, zdôraznila.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2017