Mayová bude rokovať s opozíciou o brexite, podľa Stewarta sú rozdiely v názoroch prekonateľné

396412_theresa mayova 1 676x451.jpg

LONDÝN 11. februára (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová chce s lídrom opozície Jeremym Corbynom dosiahnuť kompromis v otázke budúcich vzťahov krajiny s Európskou úniou. Uviedol to v pondelok minister spravodlivosti Rory Stewart.

Rozdiely v názoroch medzi oboma politikmi označil za prekonateľné, zdôraznil však, že vláda nemôže súhlasiť s colnou úniou, ktorá by Veľkej Británii znemožnila uzatvárať dvojstranné obchodné dohody s inými krajinami.

Premiérka môže dosiahnuť „veľa z toho, o čo má Jeremy Corbyn záujem bez toho, aby sa zriekla možnosti uzatvárať obchodné dohody (so štátmi mimo EÚ)“, povedal Stewart pre spravodajský portál BBC.

Veľká Británia má opustiť Európsku úniu k 29. marcu. Stále však nie je isté, za akých podmienok sa odchod uskutoční, nakoľko dohodu, ktorú s európskym spoločenstvom vyrokovala premiérka Theresa Mayová, minulý mesiac presvedčivou väčšinou zamietol britský parlament.

Viac k témam: brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Mayová bude rokovať s opozíciou o brexite, podľa Stewarta sú rozdiely v názoroch prekonateľné © SITA Všetky práva vyhradené.

11. februára 2019