Matovič uprednostnil ľudí pred salutovaním Dankovi

Igor Matovič sa v stredu neospravedlnil za výroky, nie je na rokovaní parlamentu.BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Predseda OĽaNO Igor Matovič sa v stredu neospravedlnil za svoje výroky z minulého roku, pretože požiadal o ospravedlnenie z rokovania parlamentu pre naliehavé pracovné povinnosti.

Ako povedal na tlačovej besede, oslovili ho desiatky ľudí z východu Slovenska, ktorí mu posielali neúmerne zvýšené faktúry za elektrinu a žiadali ho o pomoc. „Ľudia ma zvolili, aby som obhajoval ich záujmy,“ zdôraznil s tým, že uprednostnil ľudí pred salutovaním predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi.

Matovič tvrdí, že jeho povinnosťou je chrániť ľudí. „Mal som naliehavé pracovné povinnosti. Napísal som ospravedlnenku na celý deň. Pre mňa sú toto naliehavé pracovné problémy,“ uviedol. Matovič však hodlá využiť priestor, ktorý mu dajú v parlamente na ospravedlnenie.

Odporúčame:

Kotlebovci sa neospravedlnili, za výrokmi si stoja

Nicholsonová vykázala kotlebovcov, mali na sakách odznaky

Matovič zablahoželal Dankovi k povýšeniu na kapitána

Mandátový a imunitný výbor NR SR v decembri rozhodol, že poslanci Igor Matovič (OĽaNO-NOVA), Milan Mazurek a Stanislav Mizík (obaja ĽSNS) sa musia ospravedlniť v pléne parlamentu za výroky, ktoré povedali v počas októbrovej schôdze.

„Výbor sa vo všetkých troch podnetoch uzniesol, že im odporučí, aby sa za výroky prednesené na 10. schôdzi Národnej rady SR ospravedlnili v pléne Národnej rady Slovenskej republiky,“ povedal v decembri predseda výboru za Smer-SD Richard Raši. „Ak tak neurobia, podľa zákona o rokovacom poriadku bude ešte raz zasadať výbor a môže rozhodnúť o udelení pokuty až do výšky tisíc eur,“ informoval s tým, že na výbore sa odmietli ospravedlniť. Podnet na poslancov podal predseda parlamentu Andrej Danko (SNS), podľa ktorého sa poslanci výrokmi vysmievajú zo židovského národa.

Matovič počas rozpravy o rokovacom poriadku prirovnal Židov v koncentračnom tábore k poslancom NR SR. Matovič v októbri v rozprave povedal: „Je to to isté, ako keby si v koncentračnom tábore povedali, že si zahrajú futbalový zápas Židia a dozorcovia. A zrazu tí dozorcovia povedia, že my sme dozorcovia, tak náš šéf koncentráku bude rozhodcom… Je to presne taká istá zvrátenosť. My, ako opoziční poslanci alebo ako opozícia, ťaháme v tomto mieste za kratší povraz. Tak ako Židia v koncentráku“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2017