Markíza a Nova od začiatku roka prinesú medzinárodné stanice

Stanice Markíza International a Nova International ponúknu svoje pôvodné relácie a seriály. Testovacie vysielanie začne v januári 2016.BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Česká televízia Nova bude od budúceho rok šíriť svoje vysielanie na Slovensko cez novú medzinárodnú stanicu. Rovnakým spôsobom prinesie svoj program českým divákom jej sesterská slovenská televízia Markíza, ktorá taktiež ako Nova patrí do mediálnej skupiny CME.

Obaja vysielatelia tak urobia v rámci nových medzinárodných verzií staníc, a to prostredníctvom Nova International a Markíza International. Licenčná rada je o rozšírení ponuky televízií informovaná.

„Čo sa týka vysielania Nova International, vysielateľ nemá v tejto chvíli voči Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR) žiadnu povinnosť. Ide o českého vysielateľa, takže vysielanie musí povoliť česká licenčná rada,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa RVR Lucia Jelčová. V prípade Markíza International sa vysielateľ, spoločnosť Markíza Slovakia „obrátil na Radu pre vysielanie a retransmisiu so žiadosťou o rozšírenie zahraničnej doložky licencie v neobmedzenom rozsahu a rada tejto žiadosti vyhovela“, dodala Lucia Jelčová.

Obe televízie budú medzinárodnými verziami pôvodných staníc a v ich vysielaní dostanú priestor pôvodné relácie a seriály televízií s licenciou na vysielanie v zahraničí. „V prípade Markízy ide o zahranično-legálnu variantu programovej služby, v rámci ktorej vysielateľ šíri len tie programy, na ktoré má práva, nie napríklad akvizičné tituly, ktoré je v zmysle licencie k danému dielu oprávnený vysielať len na konkrétnom území“.

Zástupcovia oboch vysielateľov, tak skupiny Markíza ako aj spoločnosti CET 21 (českej vysielacej spoločnosti, ktorá vlastní vysielacie licencie pre stanice Nova Group) informovali o rozšírení svojho vysielania na český, respektíve slovenský trh koncom novembra. Začiatok testovacieho vysielania Markíza International pre divákov v Českej republike plánuje televízia na január 2016.

Rovnako, na začiatkom roka 2016 sa plánuje spustenie testovacieho vysielania Nova International. Česká stanica by sa v budúcnosti mala stať súčasťou ponuky satelitných a káblových operátorov v Slovenskej republike. Dostupná bude aj na platforme VOYO. Nova International nahradí súčasné voľne šírené stanice skupiny Nova na Slovensku, a doplní ponuku prémiových športových staníc Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015