Maribor uvidí ďalší súboj Vlhová vs. Shiffrinová, žrebovali sa čísla pre slalom

397220_france_alpine_skiing_world_cup_53479 833d338dfeea42ce89f188c170b5851d 676x488.jpg

MARIBOR 1. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa v sobotňajšom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskom Maribore predstaví so štartovým číslom šesť.

Dvadsaťtriročná Liptáčka si ho vyžrebovala na námestí v centre Mariboru pri piatkovom slávnostnom programe, počas ktorého prebehlo aj oceňovanie najlepších z piatkového obrovského slalomu.

V ňom si Vlhová vyjazdila prvenstvo spolu s Američankou Mikaelou Shiffrinovou, v súčte dvoch kôl obe dosiahli totožný čas. Prvé kolo sobotňajšieho slalomu na 55. ročníku tradičného podujatia Zlatá líška je na programe od 10.00 h, druhé príde na rad od 13.00 h.

S jednotkou sa v sobotu predstaví Rakúšanka Katharina Liensbergerová, dvojku má Švédka Frida Hansdotterová, trojku si vyžrebovala suverénna líderka hodnotenia Svetového pohára – Američanka Mikaela Shiffrinová. Trať prvého kola postaví Švajčiar Christian Brill, druhé kolo zverili nemeckému koučovi Timovi Gfellerovi.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Maribor uvidí ďalší súboj Vlhová vs. Shiffrinová, žrebovali sa čísla pre slalom © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019