Maradona je pripravený žiť v Bielorusku, Dinamo Brest má smelé plány

375483_argentina_messi_quits_maradona c708c328b6c84d6d80c3acef29b10e72 676x451.jpeg

BREST 18. júla (WebNoviny.sk) – Legendárny Argentínčan Diego Maradona, ktorý sa v máji stal prezidentom futbalového klub Dinamo Brest, vyhlásil, že je pripravený na život v Bielorusku.

Jeden z najlepších hráčov futbalovej histórie podpísal v novom pôsobisku 3-ročný kontrakt. Vedenie Dinama dúfa, že práve Maradona privedie tento klub medzi európsku smotánku. U futbalových expertov táto ambícia vyvoláva skôr úsmev.

Odporúčame:
Video: Maradona po víťaznom góle Argentíny ukazoval vztýčené prostredníky, ratovať ho museli záchranári

Som si istý, že je to seriózny projekt. Ak moju kariéru ukončím v Breste, pravdepodobne tu už zostanem žiť,“ povedal pre ukrajinskú tlačovú agentúru Interfax 57-ročný rodák z Lanúsu, ktorý zdôraznil, že plne dôveruje vedeniu Dinama.

Plánujeme vybudovať veľký komplex s 30-tisícovým štadiónom, športovým a nákupným centrom vrátane futbalovej akadémie,“ vyhlásil Viktor Radkov, ktorý je v brestskom klube riaditeľom pre rozvoj organizácie. V Breste by radi vychovávali talentované deti z Bieloruska a ďalších európskych krajín. Tie by v budúcnosti mali pomôcť klubu vyhrať Európsku ligu alebo Ligu majstrov.

Viac k témam: Diego Maradona, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Maradona je pripravený žiť v Bielorusku, Dinamo Brest má smelé plány © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018