Magát nebude môcť kandidovať v župných voľbách, jeho plány zmaril rozsudok súdu

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Neúspešnému kandidátovi za Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko v ostatných parlamentných voľbách Mariánovi Magátovi potvrdili rozsudok, nebude tak môcť kandidovať za predsedu Žilinského samosprávneho kraja. Informuje o tom RTVS na svojom facebook účte Správy RTVS.

Odporúčame:
Extrémistu Magáta obvinili aj za prejav v Prahe, hrozia mu tri roky za mrežami

RTVS informuje, že vo februári Mariána Magáta okresný súd v Čadci odsúdil za nedovolené ozbrojovanie na tri roky odňatia slobody podmienečne. Štvrtkový rozsudok odvolacieho súdu zmaril jeho plány kandidovať v novembrových voľbách na žilinského župana, pretože z kandidátky automaticky vypadne.

„Akýkoľvek rozsudok, či už s rovnakou, alebo zmenenou výškou trestu, je právoplatný. Marián Magát môže síce ešte využiť mimoriadny opravný prostriedok, no na kreslo žilinského župana môže definitívne zabudnúť. Trojročný podmienečný trest mu uložil súd v Čadci za nedovolené ozbrojovanie. Polícia u neho v decembri 2015 našla opakovací revolver, o ktorom tvrdil, že ho našiel,“ uvádza portál Správy RTVS.

Viac k témam: Marián Magát, ŽSK Žilinský samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Magát nebude môcť kandidovať v župných voľbách, jeho plány zmaril rozsudok súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017