Maduro nechal zadržať tím novinárov, prezidentovi sa nepáčili otázky a fotografie Venezuelčanov

376079_aptopix_venezuela_maduro_59154 01e7cc8b2f2d4b5a8eaa7ba323f85118 676x476.jpg

CARACAS 26. februára (WebNoviny.sk) – Tím novinárov americkej televíznej stanice Univisión vysielajúcej v španielčine v pondelok krátko zadržali v prezidentskom paláci vo venezuelskej metropole Caracas, kde robili rozhovor s prezidentom Nicolásom Madurom.

Stalo sa tak po tom, čo oceňovaný novinár Jorge Ramos ukázal Madurovi fotografie Venezuelčanov, ktorí jedli zvyšky potravín zo smetiarskeho auta. Techniku im následne zabavili ochrankári a šesťčlenný tím zadržali. Po troch hodinách ich prepustili, nahrávky ani vybavenie im však nevrátili.

Venezuelský minister informácií Jorge Rodríguez uviedol, že ich vláda spolupracovala už so stovkami novinárov, ale nemieni podporovať „lacné šou“.  Ramos pre Univisión povedal, že Madurovi „sa nepáčili“ niektoré otázky o „nedostatku demokracie vo Venezuele, mučení, politických väzňoch a humanitárnej kríze“.

Viac k témam: novinári, polícia, prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Maduro nechal zadržať tím novinárov, prezidentovi sa nepáčili otázky a fotografie Venezuelčanov © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2019