Madonna poprela správy o adopcii ďalších detí z Malawi

Madonna si v roku 2008 adoptovala syna Davida a o rok neskôr dcéru Mercy.

LILONGWE 25. januára (WebNoviny.sk) – Americká popová hviezda Madonna poprela dnes medializované správy o tom, že v Malawi vyplnila dokumenty na adopciu ďalších dvoch detí z tejto juhoafrickej krajiny.

Madonna vyhlásila, že sa síce nachádza v Malawi, ale kvôli charitatívnym aktivitám. Poprela tak slová hovorcu súdu v Malawi Mlengu Mvulaa, ktorý dnes vyhlásil, že Madonna predstúpila pred sudcu najvyššieho súdu v súvislosti s adopčným procesom.

Som v Malawi, aby som skontrolovala detskú nemocnicu v Blantyre a moje ďalšie projekty s Raising Malawi, a potom pôjdem domov,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení americkej speváčky. „Chýry o adopčnom procese nie sú pravdivé,“ dodala.

Madonna si v roku 2008 adoptovala syna Davida a o rok neskôr dcéru Mercy. Speváčka navštevuje túto africkú krajinu od roku 2006, pričom prostredníctvom svojej nadácie Raising Malawi, založenej v tom istom roku, finančne podporuje tamojšie sirotince a školy. V novembri 2014 otvorila v meste Blantyre 50-lôžkové detské oddelenie intenzívnej starostlivosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2017