Maďarská vláda stupňuje kampaň proti Bruselu, občania dostanú list od premiéra Orbána

404219_viktor orban 676x451.jpg

BUDAPEŠŤ 26. februára (WebNoviny.sk) – Maďarská vláda stupňuje svoju kampaň proti vedeniu Európskej únie (EÚ) opakovaním obvinení, že Brusel sa snaží podporovať masovú imigráciu na starý kontinent.

Úmyselne oslabili hranice bloku

Hovorca vlády Zoltán Kovács v utorok uviedol, že občania krajiny dostanú od premiéra Viktora Orbána list, v ktorom budú vysvetlené „proimigračné snahy EÚ“, s ktorými Maďarsko nesúhlasí.

Lídri únie a členských štátov vrátane nemeckej kancelárky Angely Merkelovej odmietli kampaň, ktorú maďarská vláda odštartovala minulý týždeň pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu prostredníctvom bilbordov, televíznych spotov a inzerátov v novinách.

Maďarská vláda napríklad tvrdí, že vedenie únie úmyselne oslabilo vonkajšie hranice bloku, aby vpustilo dnu viac migrantov a chce tiež zastaviť príspevky krajinám, ktoré s imigráciou nesúhlasia.

Juncker a Soros

Na predvolebných plagátoch je napríklad vyobrazený predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a americký finančník a filantrop maďarského pôvodu George Soros.

Plagáty tvrdia, že lídri EÚ riadiaci sa pokynmi Sorosa „spúšťajú experimentálne imigračné projekty s africkými krajinami“. „Proti klamstvám sa v skutočnosti nemôžete nijako brániť,“ komentoval minulý týždeň predvolebnú kampaň maďarskej vlády Juncker.

Viac k témam: Európska únia, voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarská vláda stupňuje kampaň proti Bruselu, občania dostanú list od premiéra Orbána © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2019