Lyžiari ohodnotili strediská na Slovensku, v ktorých si najvýhodnejšie zalyžujú

394958_chopok 676x521.jpg

BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Z takmer stovky hodnotených slovenských lyžiarskych stredísk sú najvýhodnejšími Chopok Sever a Chopok Juh.

Vyplýva to z prieskumu nemeckého internetového portálu shopalike.sk, podľa ktorého dostanú lyžiari v týchto lyžiarskych strediskách za svoje peniaze najviac lyžiarskych kilometrov. „Za kilometer tu zaplatíte 93 centov na deň,“ informovala online manažérka Shopalike Barbora Hrebíčková.

Rekordéri v počte strávených dní na horách

Na druhom mieste sa umiestnilo stredisko Vysoké Tatry, kde za kilometer zjazdovky zaplatíte takmer 1,7 eura za deň. Prvú trojku uzatvára stredisko SKI Skorušina s cenou 1,75 eura za deň.

Slováci podľa Štatistického úradu Európskej únie patria v Európe k rekordérom v počte dovolenkových dní strávených na horách. Až 25 % voľnočasových ciest obyvateľov Slovenska smeruje do hôr, pričom celoeurópsky priemer je 13 %. Zimné športy ako lyžovanie, snowboarding či čoraz populárnejší skialpinizmus, patria v zime k najobľúbenejším na Slovensku.

Lyžiarske strediská na Slovensku

Do prieskumu internetového portálu shopalike.sk bolo zahrnutých celkom 92 slovenských lyžiarskych stredísk, so zverejnenými informáciami o sezóne 2018/19. Tento prieskum sa pozrel na cenu skipasu a celkový počet kilometrov zjazdoviek.

Informácie o cenách skipasov, počtoch a dĺžkach zjazdoviek a o dopravných zariadeniach boli zozbierané z webových stránok jednotlivých stredísk a vybraných zdrojov. Štúdia vychádza z cien jednodenných lístkov pre jednu dospelú osobu v hlavnej sezóne 2018/19 jednotlivých stredísk.

Viac k témam: Chopok, lyžiarske strediská, lyžovačka, lyžovanie, Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Lyžiari ohodnotili strediská na Slovensku, v ktorých si najvýhodnejšie zalyžujú © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2019