Lunter podporu Smeru-SD v župných voľbách nečakal a oceňuje, že tým strana bojuje proti fašizmu

350355_jan lunter 1 640x420.jpg

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Podpora strany Smer-SD na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja bola pre Jána Luntera prekvapujúca a nečakaná.

„Dozvedel som sa o nej vo štvrtok ráno od novinárov, keď nám začali volať. O 13:00, hodinu pred tlačovou konferenciou strany Smer-SD, sme sa stretli s Petrom Pellegrinim, ktorý nám ich zámer oznámil osobne,“ uviedol vo vyjadrení Ján Lunter. Agentúru SITA o tom informoval hovorca jeho kampane Roman Grešo.

Lunter oceňuje, že Smer-SD dodržal slovo

„Ešte na začiatku kampane som povedal, že prijmem podporu každej demokratickej politickej strany, pokiaľ bude bez podmienok a stotožní sa s naším programom. Platí to aj v tomto prípade. So Smerom sme neuzavreli žiadnu dohodu a ich podpora, ktorú vo štvrtok oznámili, nebola ničím podmienená,“ dodal Lunter.

Odporúčame:
Smer-SD podporí Luntera v župných voľbách. Aj v prípade, že Kotleba nebude kandidovať

Zároveň oceňuje, že Smer-SD dodržal svoje slovo a verejne podporil najsilnejšieho kandidáta a tým prispel k tomu aby sa sily kandidátov netrieštili v boji proti fašizmu v Banskobystrickom kraji. „Naďalej zostávam nadstranícky a nezávislý kandidát, ktorý nie je niekomu zaviazaný, na tom sa nič nemení,“ uviedol na záver Ján Lunter.

Pellegrini odmieta politický kšeft

Po mimoriadnom brífingu v krajskej centrále strany Smer-SD v Banskej Bystrici vo štvrtok podpredseda vlády SR a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini uviedol, že na základe jednomyseľného rozhodnutia krajskej rady strana Smer-SD podporí v jesenných voľbách za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Jána Luntera.

Podľa jeho slov rozhovory o podpore Luntera viedla strana už dlhšie a dnes sa krátko pred mítingom definitívne dohodli.

Pellegrini odmieta, že by táto podpora súvisela s nejakým politickým kšeftom. „Voľby predsedu v Banskobystrickom kraji musia byť súbojom medzi dobrom a zlom, súbojom medzi hodnotami a tradíciami proti tým, ktorí po hodnotách a tradíciách šliapu,“ uviedol Pellegrini.

Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, Ján Lunter, Smer-SD, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Lunter podporu Smeru-SD v župných voľbách nečakal a oceňuje, že tým strana bojuje proti fašizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2017