Ľudia sa musia naučiť nenávidieť, Obamov tweet k útoku v Charlottesville získal milióny klikov

349526_obama_04965 c3327944ddf4493095329b61a36a12f4 640x420.jpg

WASHINGTON 16. augusta (WebNoviny.sk) – Tweet bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu, v ktorom odsúdil rasizmus pravicových extrémistov na zhromaždení v Charlottesville, sa stal vôbec najlajkovanejším v doterajšej histórii sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. Doteraz naň klikli a vyjadrili tak súhlas s Obamovým vyjadrením viac ako tri milióny používateľov.

Odporúčame:
Útočník, ktorý zrážal ľudí v Charlottesville, v minulosti týral svoju telesne postihnutú matku

Obama v tweete citoval zosnulého bojovníka proti apartheidu a bývalého juhoafrického prezidenta Nelsona Mandelu. „Nikto sa nenarodí s nenávisťou voči inému človeku pre jeho farbu pleti, pôvod alebo náboženstvo,“ napísal.

V nasledujúcich tweetoch pridal aj ďalšie dve vety z Mandelovej autobiografie Dlhá cesta k slobode. „Ľudia sa musia naučiť nenávidieť – a keď sa vedia naučiť nenávisti, môžu sa naučiť aj láske.“

Dodal tiež: „Láska je ľudskému srdcu bližšia ako jej protiklad“. Každý z týchto tweetov mal vyše milión lajkov a státisíce zdieľaní, uvádza spravodajský portál orf.at.

 

„People must learn to hate, and if they can learn to hate, they can be taught to love…“
— Barack Obama (@BarackObama) August 13, 2017

„…For love comes more naturally to the human heart than its opposite.“ – Nelson Mandela
— Barack Obama (@BarackObama) August 13, 2017

Viac k témam: Barack Obama, Charlottesville, Twitter
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudia sa musia naučiť nenávidieť, Obamov tweet k útoku v Charlottesville získal milióny klikov © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017