Ľudí počas Štedrého večera potrápil žalúdok, úrazy aj kosti

Na pôrodniciach v hlavnom meste bolo pokojnejšie ako minulý rok, narodilo sa len osem detí.

BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) – Počas Štedrého dňa vyhľadalo centrálne príjmy najväčšej nemocnice na Slovensku – Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) 356 ľudí, čo je podobný počet ako vlani. Približne každý pätnásty prišiel s typickými vianočným zdravotným problémom.

Tento rok dominovali tráviace ťažkosti, malo ich až 26 ľudí. Nasledovalo nadmerné požitie alkoholu zväčša spojené s úrazmi – 19 ľudí a rybia kosť uviazla v krku deviatim. Informovala hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská. Viacerí sa podľa hovorkyne vybrali do nemocnice priamo od prestretého stola tvrdiac, že majú kostičku v krku, aj keď nemali.

Ľuďom sa ani v tento deň nevyhýbali vážne zdravotné komplikácie vrátane psychických, úrazy najmä v domácnosti či dopravné nehody. V pôrodniciach UNB bolo v porovnaní s uplynulými rokmi o čosi pokojnejšie. S dátumom 24. 12. 2015 sa vypýtalo v hlavnom meste na svet 8 detí – štyri dievčatá a štyria chlapcov, kým vlani až 16 detí.

UNB funguje počas sviatkov v upravenom režime. Obmedzila plánované ambulantné vyšetrenia, hospitalizácie a výkony, a to do 3. januára 2016. Je to štandardné opatrenie. Poskytovanie urgentnej zdravotnej starostlivosti je zabezpečené v plnom rozsahu a nepretržite, ako zvyčajne, informovala hovorkyňa.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. decembra 2015