Louisiana bojuje s povodňami, museli evakuovať tisícky ľudí

Povodne spôsobili výdatné dažde. Len v meste Baton Rouge za uplynulých 24 hodín spadlo viac ako 30 centimetrov zrážok a v meste Livingston dokonca 50 centimetrov.BATON ROUGE 14. augusta (WebNoviny.sk) – Úrady amerického štátu Louisiana v nedeľu v súvislosti s rozsiahlymi povodňami evakuovali do bezpečia vyše 5000 ľudí. Informovala o tom agentúra AP s tým, že polícia zatiaľ potvrdila smrť dvoch ľudí. Ako uviedol denník USA Today, podľa úradov štátu Louisiana o život prišli traja ľudia a ďalšia osoba je nezvestná.

Povodne v Louisiane spôsobili výdatné dažde. Podľa oficiálnej informácie len v meste Baton Rouge za uplynulých 24 hodín spadlo viac ako 30 centimetrov zrážok a v meste Livingston dokonca 50 centimetrov. Meteorológovia pritom predpovedajú, že výdatné zrážky budú pokračovať.

Odporúčame:

V New Yorku zastrelili imáma, komunita hovorí o nenávisti

Guvernér štátu Louisiana John Bel Edwards vyhlásil na území štátu mimoriadny stav a požiadal o pomoc z federálnych rezerv pre rodiny a podnikateľov postihnutých bezprecedentnými záplavami.

Na nedeľňajšej tlačovej konferencii informoval, že zo zaplavených oblastí, ktoré postihli väčšinu juhovýchodnej časti štátu, sa záchranárom podarilo do bezpečia dostať viac ako 7000 ľudí a asi 500 zvierat. Guvernér potvrdil informáciu o troch obetiach a jednom nezvestnom v dôsledku povodní.

Guvernér priznal, že „situácia nie je pod kontrolou“. Spresnil, že sa nedá odhadnúť, kedy voda začne klesať. Dodal, že na niektorých miestach voda stále stúpa. „Všetkých žiadame o trpezlivosť,“ uviedol.

Záchranári pomáhali aj vodičom, ktorí na viac ako 24 hodín so svojimi autami uviazli na zaplavenej medzištátnej ceste I-12, pričom nebolo možné evakuovať ich odtiaľ. Hliadky pobrežnej stráže zasa do bezpečia previezli vyše 50 ľudí, ktorí sa pred stúpajúcimi povodňami zachránili na strechách svojich domov či nákladných áut. Stav núdze v niektorých okresoch vyhlásil aj guvernér štátu Mississippi Phil Bryant.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016