Londýn príde o jednu zo svojich charakteristických čŕt, Big Ben sa na štyri roky odmlčí

349872_big ben 1 640x420.jpg

LONDÝN 20.augusta (WebNoviny.sk) – Jedna z najznámejších atrakcií Londýna, zvon Big Ben umiestnený v Elizabeth Tower Westminsterského paláca, sa na štyri roky odmlčí.

Londýn tak na čas príde o jednu zo svojich charakteristických čŕt – legendárny zvon, ktorým sa chodia kochať zástupy turistov, nebude počas najbližších štyroch rokov odbíjať každú celú hodinu, ale rozozvučí sa iba pri výnimočných príležitostiach. Dôvodom odstávky sú podľa britskej BBC rekonštrukčné práce na objekte.

Odporúčame:
Aktualizované: Veľká Británia chce docieliť dohodu o dočasnej colnej únii a zabrániť chaosu po brexite

Big Ben bol viackrát na istý čas mimo prevádzky už aj v minulosti. Štyri mesiace nefungoval v roku 1956, keď na veži menili sklá na všetkých štyroch stranách hodín.

Krátkodobejšie poruchy či drobné poškodenia spôsobovali podľa BBC často aj externé faktory, napríklad vtáky bezmyšlienkovite narážajúce do skiel alebo sneh, ktorého keď napadlo priveľa, zabraňoval dlhšej minútovej ručičke v prechode spodnou časťou ciferníku. Tento problém neskôr odstránili inštaláciou elektrických ohrievačov, ktoré sneh automaticky roztápajú.

Viac k témam: Big Ben, Londýn
Zdroj: Webnoviny.sk – Londýn príde o jednu zo svojich charakteristických čŕt, Big Ben sa na štyri roky odmlčí © SITA Všetky práva vyhradené.

20. augusta 2017