Listopadová v Riu výrazne zaostala za slovenským rekordom

Plavkyni Kataríne Listopadovej nevyšiel na olympiáde ani znak, v rozplavbe skončila posledná a celkovo obsadila 22. miesto.RIO DE JANEIRO 7. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenskej reprezentantke Kataríne Listopadovej nevyšla podľa predstáv ani druhá plavecká disciplína na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – tretí deň

Po sobotňajšej 30. priečke na 100 m motýlik obsadila 22. miesto v nedeľňajších rozplavbách 100 m znak časom 1:01,43 min.

Listopadová výrazne zaostala za vlastným slovenským rekordom 1:00,21, ktorý zaplávala v júni na mítingu v Ríme. Ak by ho zopakovala, stačilo by jej to teraz v Riu na prienik do šestnásťčlenného semifinále; dohmatnúť potrebovala za 1:00,89.

„Aj toto moje druhé vystúpenie v Riu hodnotím dosť negatívne. Rozhodne som očakávala viac. Prienik do semifinále nebol nereálny vzhľadom na môj osobák a čas potrebný na postup. Som veľmi sklamaná. Na stupnici od jedna do desať sa mi plávalo tak na sedmičku, ale pocitovo to u mňa zvykne byť aj horšie a výsledok zasa býva lepší. Je to moja druhá olympiáda, takže splnený sen, ale chcela som sa odtiaľ vracať s lepším výsledkom. Pobudnem tu ešte týždeň, budem chodiť najmä na finálové časti plávania a pôjdem sa pozrieť aj na nejaké iné športy, určite chcem predovšetkým vidieť v akcii našich,“ uviedla 23-ročná zverenka nemeckého trénera Dirka Langeho, ktorá štartovala už na OH v Londýne 2012.

100 m znak – rozplavby:
1. Kathleen Bakerová (USA) 58,84, 2. Emily Seebohmová (Aus.) 58,99, 3. Kylie Masseová (Kan.) 59,07, … 22. KATARÍNA LISTOPADOVÁ (SR) 1:01,43 – nepostúpila do semifinále

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016