Lindsey Vonnová spadla počas tréningu na zjazd v Cortine

Američanka Lindsey Vonnová vyviazla z pádu v Cortine bez zranenia.CORTINA D’AMPEZZO 27. januára (WebNoviny.sk) – Lindsey Vonnová vyviazla bez vážnejšieho zranenia z pádu, ktorý utrpela v piatkovom tréningu na sobotňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok v talianskej Cortine d´Ampezzo.

Američanka stratila kontrolu nad lyžami v hornej časti svahu Olympia delle Tofane v ľavotočivej zákrute, ale bezpečne pristála v ochrannej sieti. Nepotrebovala okamžitú pomoc lekárov a do cieľa zišla sama. „V skoku medzi zákrutami som nabrala príliš veľa vzduchu. Bude z toho ďalšia modrina, ale som v poriadku,“ referovala Vonnová, ktorá sa do zjazdárskeho kolotoča vrátila len v januári.

Fenomenálna Američanka chýbala vo Svetovom pohári od konca februára minulého roka, keď si na pretekoch v Andorre spôsobila zlomeninu holennej kosti a musela vzdať súboj s Larou Gutovou o veľký glóbus, jej piaty v kariére. Keď sa už začiatkom novej sezóny pripravovala na návrat, 10. novembra si pri páde na tréningu v Copper Mountain zlomila pravú ruku na viacerých miestach. Neskôr vo Vaile absolvovala operáciu.

Po 13. mieste pred v rakúskom Altenmarkte-Zauchensee sa Vonnová dočkala triumfu už v druhých pretekoch od návratu na lyžiarske svahy, keď triumfovala v zjazde v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Rekordérka v počtu víťazstiev v pretekoch o krištáľové glóbusy si pripísala na svoje konto 77. prvenstvo, z toho 39 v zjazde na tejto úrovni. Vo štvrtkovom prvom tréningu Vonnová dosiahla tretí najlepší čas. V piatok bola najrýchlejšia domáca Verena Stufferová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2017