Lietadlá vytvorili na oblohe odkazy pre Donalda Trumpa

Šesť lietadiel vytvorilo odkazy pre republikánskeho kandidáta na post prezidenta USA na oblohe nad Pasadenou v Kalifornii.Los Angeles 2. januára (WebNoviny.sk) – Odporca Donalda Trumpa, republikánskeho uchádzača o nomináciu do volieb prezidenta USA, sa doňho pustil prostredníctvom dymových odkazov na oblohe.

„Amerika je skvelá! Trump je odporný“, stálo podľa televízie CNN v jednom z odkazov, ktoré šesť lietadiel vytvorilo v piatok na oblohe nad Pasadenou v Kalifornii, kde sa konal už 127. ročník podujatia Rose Parade. Účastníci tradičnej novoročnej prehliadky si mohli prečítať aj odkazy „Ktokoľvek okrem Trumpa“, „Trump miluje byť nenávidený“ či „Trump je paranoidný“.

Zábery nápisov na oblohe sa rýchlo šírili na sociálnych sieťach. Vysvitlo, že ich autorom je 57-ročný Stan Pate z Tuscaloosy v štáte Alabama, ktorý CNN ukázal zmluvu s príslušnou firmou. „Počúval som Donalda Trumpa počas niekoľkých uplynulých mesiacov. Som človek, ktorý verí, že funkciu prezidenta treba rešpektovať, nech je v nej ktokoľvek,“ povedal Pate pre CNN.

On sám by mohol dať hlas demokratickej kandidátke Hillary Clintonovej, ale zatiaľ sa nerozhodol. Momentálne je viac odhodlaný zastaviť Trumpa. Povzbudzuje ľudí po celých Spojených štátoch, aby mu dali najavo, „kto to je a čím je“.

Miliardár Trump je známy svojimi provokatívnymi poznámkami. Napríklad vyzval na zákaz vstupu moslimov do USA a mexických prisťahovalcov označil za „násilníkov“.

V USA sa 1. februára začnú prezidentské primárky, v ktorých si republikáni i demokrati vyberú svojho prezidentského kandidáta. Trump už niekoľko mesiacov vedie prieskumy medzi republikánskymi voličmi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2016