Lidl sa spolieha výlučne na energiu z obnoviteľných zdrojov

Všetka energia dodaná do objektov spoločnosti Lidl Slovenská republika pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Ohľaduplný prístup k prírodným zdrojom je pre spoločnosť Lidl Slovenská republika jednou z kľúčových priorít v rámci spoločenskej zodpovednosti. V každej fáze svojej činnosti sa obchodný reťazec snaží prispievať k trvalo udržateľnému rozvoju a bojovať proti klimatickým zmenám. Všetka energia dodaná do objektov Lidla pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Prostredníctvom optimalizácie spotreby energie sa obchodnému reťazcu už niekoľko rokov za sebou darí aktívne znižovať spotrebu elektrickej energie. V ročnom vyjadrení ide o zníženie spotreby o 5 kWh/m2. Lidl tiež na svojich prevádzkach inštaluje fotovoltaické panely na výrobu elektrickej energie priamo zo slnečného žiarenia. V priebehu dvoch rokov sa prostredníctvom troch zdrojov podarilo vyrobiť 60 000 kWh, čo v prepočte znamená 17,5 ton emisií CO2, ktoré neboli vypustené do ovzdušia. Aktuálne sa na strechách Lidl predajní nachádza šesť takýchto zdrojov. „Pevne veríme, že v budúcnosti budeme môcť pokryť strechy našich predajní fotovoltaickými panelmi s väčším výkonom, aby dopad na udržateľný vývoj bol ešte väčší,“ povedal Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Lidl sa zároveň snaží o ohľaduplný prístup k životnému prostrediu aj pri výstavbe a prevádzke svojich budov. Tretie logistické centrum, ktoré obchodný reťazec otvoril vo februári 2016 v Seredi, je prvou budovou na Slovensku a 14. na celom svete so ziskom najvyššieho stupňa medzinárodnej environmentálnej certifikácie BREEAM. V seredskom logistickom centre a tiež na parkoviskách najmodernejších predajní Lidl sa nachádzajú nabíjačky na elektromobily a elektrobicykle. Lidl tiež vo svojich nových predajniach inštaluje tepelné čerpadlá využívajúce energiu z okolitého prostredia a namiesto syntetických chladív používa prírodné, ktoré majú nižšiu hodnotu indexu Globálneho Potenciálu Otepľovania (GWP).
Vždy aktuálne a zaujímavé informácie o spoločnosti Lidl Slovenská republika nájdete na sociálnych sieťach.

Facebook: https://www.facebook.com/lidlslovensko
Instagram: https://instagram.com/lidlsk/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC5oGq-pQRauK3TFdDa0ZPAQ
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/lidl-slovenská-republika-v-o-s-

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2017