Letecká spoločnosť Germania vyhlásila nesolventnosť a uviedla dôvody tohto kroku

401851_gettyimages 458722431 676x451.jpg

BERLIN 5. februára (WebNoviny.sk) – Nemecká letecká spoločnosť Germania zastavila v utorok premávku svojich lietadiel po tom, ako vyhlásila nesolventnosť.

Zvýšenie cien paliva

Letecká firma sídliaca v Berlíne, ktorá prepravovala viac ako 4 mil. pasažierov ročne, uviedla, že dôvodom jej nesolventnosti sú také faktory ako zvýšenie cien palív počas uplynulého leta a súbežné oslabenie eura voči doláru.

Spoločnosť Germania uviedla, že vyhlásenie nesolventnosti sa nedotýka jeho činnosti v iných krajinách, a to letov Germania Flug AG vo Švajčiarsku a letov Bulgarian Eagle. Spolu s týmito dvoma divíziami spoločnosť Germania prevádzkovala 37 lietadiel.

Zlacnené letenky

Firma konštatovala, že pasažieri, ktorí si lety zarezervovali v rámci dovolenkového balíčka, sa môžu skontaktovať so svojou cestovnou kanceláriou, aby dohodli alternatívnu prepravu. Tí, ktorí si letenky rezervovali priamo v spoločnosti Germania, nemajú nárok na náhradný let.

Nemecký letecký prepravca Lufthansa však v utorok oznámil, že do konca februára ponúkne zlacnené letenky do Nemecka a z Nemecka pre pasažierov, ktorí mali rezervované lety vo firme Germania.

Viac k témam: krach, letecká spoločnosť Germania, vyhlásenie nesolventnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Letecká spoločnosť Germania vyhlásila nesolventnosť a uviedla dôvody tohto kroku © SITA Všetky práva vyhradené.

5. februára 2019