Lajčák poslal sústrastnú správu do Španielska, strach nás podľa Danka nemôže rozbiť ani zastaviť

349710_barcelona_utok 640x420.jpg

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák poslal v súvislosti s teroristickým útokom v Barcelone svojmu rezortnému partnerovi Alfonsovi Dastisovi sústrastný telegram, v ktorom vyjadril svoj zármutok nad týmto otrasným činom.

Vyjadrujeme svoje rozhorčenie nad týmto násilným činom, ktorého cieľom je zastrašenie verejnosti. Jednoznačne odsudzujeme všetky podoby a formy terorizmu a sme naďalej odhodlaní podporovať konkrétne opatrenia a nástroje v boji proti tejto globálnej hrozbe,“ uviedol ďalej tlačový odbor.

Odporúčame:
Aktualizované: Polícia zabila v Cambrils piatich podozrivých, pokúšali sa o druhý teroristický útok

Po prezidentovi Andrejovi Kiskovi a premiérovi Robertovi Ficovi teroristický útok odsúdil aj predseda parlamentu Andrej Danko a vyjadril úprimnú sústrasť nad obeťami. „Španielsko sa stalo ďalšou obeťou terorizmu, ktorý sa v Európe šíri ako epidémia a rozosieva strach. Tento strach nás však nemôže rozbiť, ani zastaviť. Práve naopak, o to viac musíme držať spolu a rovnako sa musíme držať svojich hodnôt a tradícií,“ reagoval Danko s tým, že fanatizmus náboženského a rasového charakteru sa agresívne zakoreňuje v Európe.

Odporúčame:
Teroristický útok v Barcelone: Dodávka na Las Ramblas zrazila niekoľkých ľudí na chodníku (aktualizované)

Je na mieste povedať, aby sa Európska únia zaujímala intenzívnejšie o bezpečnosť vlastných krajín,“ dodal.

Štvrtkový útok dodávkou na známom a turistami vyhľadávanom bulvári Las Ramblas v centre Barcelony si vyžiadal trinásť obetí a zhruba stovku zranených. K útoku sa prihlásil tzv. Islamský štát.

Viac k témam: Andrej Danko, Miroslav Lajčák, Španielsko, teroristický útok v Barcelone, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Lajčák poslal sústrastnú správu do Španielska, strach nás podľa Danka nemôže rozbiť ani zastaviť © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017