Ladislav Bašternák vypovedal na polícii. Uplatnil účinnú ľútosť a zaplatí dva milióny eur

349737_bonaparte 640x420.jpg

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Podnikateľ Ladislav Bašternák vo štvrtok vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre. Informoval o tom spravodajský portál pluska.sk s tým, že pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť.

Portál pripomína, že podnikateľ čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného. Polícia ho v tomto prípade obvinila ešte v marci tohto roka.

Odporúčame:
Sulíkova SaS vyzýva Fica, aby vysvetlil svoje zotrvávanie v byte Bašternáka

Portál vysvetľuje, že uplatnenie inštitútu účinnej ľútosti umožňuje Trestný zákon. V praxi to znamená, že ak obvinený dodatočne zaplatí daň a poistné, trestnosť trestného činu zaniká. Ladislav Bašternák podľa portálu teda zaplatí dva milióny eur a vyšetrovateľ ho zbaví obvinenia.

Podnikateľ cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však vraj bola nižšia. Podľa vyšetrovateľa si tak podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur, dodáva portál.

Viac k témam: daňový podvod, kauza Bašternák, Ladislav Bašternák, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ladislav Bašternák vypovedal na polícii. Uplatnil účinnú ľútosť a zaplatí dva milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017