Lacko na Australian Open skončil, Gombos a Kovalík postúpili

Norbert Gombos sa v druhom kole kvalifikácie Australian Open stretne s Mischom Zverevom a Jozef Kovalík nastúpi proti Matteovi Donatimu.MELBOURNE 13. januára (WebNoviny.sk) – Slovenskí tenisti Norbert Gombos a Jozef Kovalík zvládli svoje prvé prekážky na ceste do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

V úvodnom kole trojkolovej kvalifikácie v stredu Gombos ako 23. nasadený zdolal aj druhý raz v kariére Taliana Roberta Marcoru, tentoraz v trojsetovej 156 minút trvajúcej bitke 6:7 (7), 7:5, 6:4. Slovák premenil štyri z 11 brejkových príležitosti, súper z ôsmich iba dve.

Odporúčame:

Cibulková so súperkou pozametala kurt, zahrá si štvrťfinále

Kovalík strávil na dvorci č. 12 presne o polovicu menej času – iba 78 minút. Srbovi Pedjovi Krstinovi celkom suverénne vrátil prehru z jediného doterajšieho vzájomného súboja – 7:5, 6:1. Predviedol 8 víťazných úderov, zatiaľ čo Balkánec iba jediný, a zo šiestich možností na prelomenie súperovho servisu zužitkoval štyri, Krstin jednu z troch. V druhom kole čaká na Gombosa Nemec Mischa Zverev, Kovalík si zmeria sily s Matteom Donatim z Talianska.

Stopercentnú bilanciu slovenských mužov v 1. kole kvalifikácie nepotvrdil Lukáš Lacko, ktorý ako šiesty nasadený podľahol Lorenzovi Giustinovi z Talianska v ich prvej vzájomnej konfrontácii 4:6, 6:7 (7) za 83 minút.

Dvojhra mužov – kvalifikácia – 1. kolo:
Lorenzo Giustino (Tal.) – Lukáš Lacko (SR-6) 6:4, 7:6 (7) za 83 minút
Norbert Gombos (SR-23) – Roberto Marcora (Tal.) 6:7 (7), 7:5, 6:4 za 156 minút
Jozef Kovalík (SR) – Pedja Krstin (Srb.) 7:5, 6:1 za 78 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. januára 2016