Labouristov opustila Ryanová, strana pod vedením Corbyna sa nakazila antisemitizmom

403574_cor_ryan.jpg

LONDÝN 20. februára (WebNoviny.sk) – Hlavnú britskú opozičnú Labouristickú stranu opustila ďalšia poslankyňa. Joan Ryanová v utorok neskoro večer oznámila, že po štyroch desaťročiach v strane odchádza a pridá sa v parlamente k novosformovanej opozičnej skupine.

Stranu opustilo už osem členov

Podľa jej slov sa strana pod vedením Jeremyho Corbyna, dlhodobého podporovateľa Palestínčanov, nakazila „protižidovským rasizmom“. Ryanová zvýšila počet členov strany, ktorí opustili jej rady, už na osem.

Sedem britských poslancov oznámilo odchod zo strany už v pondelok. Nepáči sa im jej smerovanie pod vedením Corbyna, ktorý na čele labouristov stojí od roku 2015.

Najväčší odchod

Obviňujú ho zo slabej opozície voči plánom konzervatívnej vlády na odchod z Európskej nie, ako aj toho, že sa mu nepodarilo vykoreniť protižidovské predsudky v strane.

Hoci sú odštiepenci len zlomkom z 256-člennej poslaneckej základne strany, ide o najväčší odchod jej členov od roku 1981, keď ju opustili štyria poprední zákonodarcovia s cieľom vytvoriť Sociálnodemokratickú stranu.

Viac k témam: antisemitizmus, Labouristická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Labouristov opustila Ryanová, strana pod vedením Corbyna sa nakazila antisemitizmom © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2019