Kyjev odmieta, že diverzanti z Krymu boli v tajnej slžby

Ruská tajná služba FSB informovala 10. augusta o zadržaní skupiny diverzantov, ku ktorému došlo na území Krymského polostrova. KYJEV 13. augusta (WebNoviny.sk) – Ukrajinské ministerstvo obrany poprelo informáciu, že osoby zadržané v súvislosti s podozrením z prípravy diverznej akcie na Krymskom polostrove boli zamestnancami hlavnej správy rozviedky rezortu obrany. Ministerstvo vo svojej tlačovej správe, z ktorej citovali spravodajské agentúry, uviedlo, že v rámci hlavnej správy rozviedky „nikdy neexistoval 37. pluk 56. brigády“. „Zadržaní, o ktorých sa hovorí v správach, nie sú pracovníkmi rozviedky ministerstva obrany Ukrajiny,“ píše sa vo vyhlásení.

Ruská tajná služba FSB informovala 10. augusta o zadržaní skupiny diverzantov, ku ktorému došlo na území Krymského polostrova. Terčom ich pripravovaných útokov sa mala stať životne dôležitá infraštruktúra na polostrove. Pri akcii, ktorej cieľom bolo zadržanie diverzantov, prišli o život dvaja ruskí vojaci.

Odporúčame:

Rusko hrozí prerušením diplomatických vzťahov s Ukrajinou

Ukrajinca, čo údajne chystal útoky na Kryme, vzali do väzby

Sever Krymu je bez internetu, vraj z bezpečnostných dôvodov

Agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj v ruských tajných službách informovala, že organizátorom naplánovaných diverzných útokov bol náčelník rozviedky 37. pluku 56. brigády hlavnej správy rozviedky ukrajinského ministerstva obrany Volodymyr Serďuk.

Pre podozrenie z prípravy teroristických útokov okresný súd v Simferopole vo štvrtok uvalil väzbu na občana Krymu Andreja Zachteja a obyvateľa Záporožskej oblasti na Ukrajine Jevhena Panova. Obaja sa počas výsluchov priznali, že konali na základe rozkazu ukrajinskej vojenskej rozviedky, tvrdí TASS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2016