Kruh na olympiáde je katastrofa, Fajdek senzačne skončil

Favorit na zlato v mužskom kladive plánoval zostať v Riu dlhšie, po rozlúčke v kvalifikácii chcel odcestovať domov čo najskôr.RIO DE JANEIRO 17. augusta (WebNoviny.sk) – Veľkým sklamaním stredajšieho predpoludňajšieho programu atletických súťaží na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro bol výkon poľského reprezentanta Pawla Fajdeka v kladivárskej kvalifikácii. Hlavný ašpirant na zlato totiž poslal svoje náčinie do vzdialenosti rovných 72 metrov, celkovo skončil pätnásty a bude chýbať v piatkovom finále.

Dvojnásobný svetový šampión previedol výrazne podpriemerné pokusy. To ho rozladilo natoľko, že mixzónou prešiel ráznym krokom a odmietol všetky žiadosti o rozhovory, dokonca aj poľským novinárom. „Utekám si zmeniť termín odletu domov do Poľska,“ poznamenal a zmizol v útrobách Olympijského štadióna.

Odporúčame:

Lomnický zvládol kvalifikáciu, teší sa na olympijské finále

Poľskí žurnalisti zostali bezradne stáť a zhodli sa na tom, že Fajdek takto reagoval na vrcholnom podujatí prvýkrát. „Aj po troch neplatných kvalifikačných pokusoch na OH 2012 v Londýne sa zastavil a normálne hovoril,“ prezradila jedna z poľských novinárok.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 13. deň

„Pawlovi to nevyšlo po taktickej stránke. V prvom pokuse mal prešľap a bolo vidieť, že je opatrnejší. Možno aj pre tie tri neplatné pokusy v Londýne. Prišla ďalšia olympiáda a mal formu ako hrom. Spolu sme boli na tréningu a on hádzal za 83 metrov. Trochu ho zradil kruh, pretože v druhom aj treťom pokuse to nepokazil. Chcel hádzať ľahko a v hocijakom inom kruhu na svete by to poslal za 78 metrov. V tomto kruhu sa bál do toho dať rýchlosť a v sumáre bol veľmi pomalý. Pawel to pokazil v hlave. Formu má, no bál sa zrýchliť. Ten kruh je katastrofálny. V Riu to celkovo nie je šťastná olympiáda. Aj na tréningovom či rozcvičovacom ihrisku musia byť rovnaké kruhy, alebo aspoň podobné. Tu bol na tréningovom rýchly kruh a keď sme prišli na štadión, bol to poriadny rozdiel. Aj preto hádzali všetci dosť málo,“ povedal slovenský reprezentant Marcel Lomnický, ktorý sa do finále kvalifikoval pokusom 74,16 m. „Sme kamaráti a mám ho rád. Odpadol mi však jeden kvalitný súper, namiesto dvoch sú tak v hre tri medaily. Vo finále sa môže stať všeličo,“ dodal Lomnický.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016