Kríza znemožňuje prácu ministrov, pokračovanie takéhoto stavu je neprijateľné, znie z Mosta-Híd

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Súčasné dianie na politickej scéne je prejavom neúcty voči všetkým občanom Slovenska vrátane voličov vládnych strán. Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení ministrov za Most-HíD – ministerky spravodlivosti a podpredsedníčky vlády Lucie Žitňanskej, ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa a ministra dopravy Árpáda Érseka.

Kríza znemožňuje prácu

„Strana Most-Híd vstupovala do tejto vládnej koalície a vlády preto, aby strana mohla plniť svoj program. Aktuálna kríza výrazne spomaľuje procesy na ministerstvách a zároveň znemožňuje poctivú a zodpovednú prácu nás ministrov. Pokračovanie takéhoto stavu je pre nás neprijateľné. Za vzniknutej situácie nevieme napĺňať naše priority z Programového vyhlásenia vlády a potom je otázne, či má zmysel takto pokračovať,“ píše sa v spoločnom stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár.

Odporúčame:
Most-Híd považuje odkazovanie požiadaviek strán cez médiá za nezrelý politický marketing

Ministri preto vyzývajú lídrov koaličných strán k zodpovednosti a ku konštruktívnej diskusii za rokovacím stolom. „Jedine rokovaním je možné dosiahnuť definitívne a rýchle ukončenie krízy. Na to je predovšetkým potrebné, aby strany mali ochotu neodkladne nájsť rozumné kompromisy. Občanom sme sľúbili stabilnú vládu a je našou zodpovednosťou tento náš sľub aj napĺňať,“ dodali ministri.

Koaličná kríza sa začala 7. augusta

Vládna kríza pokračuje od 7. augusta, keď sa predseda SNS Andrej Danko rozhodol vypovedať Koaličnú zmluvu. Odvtedy predstavil svoje požiadavky, ktoré sa týkajú aj fungovania koalície, aj programu. Kríza si vyžiadala aj odchod ministra školstva Petra Plavčana pre kauzu eurofondov.

Andrej Danko zastavil aj rokovanie vlády v stredu, ak by sa totiž ministri zišli, Danko hrozil, že odíde z koalície. Od minulého týždňa, keď si vzal štyri dni na rozmyslenie ako ďalej v koalícii, pred verejnosťou neprehovoril. Dnes zasadá predsedníctvo SNS, v piatok má byť Koaličná rada.

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, koaličná kríza, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Kríza znemožňuje prácu ministrov, pokračovanie takéhoto stavu je neprijateľné, znie z Mosta-Híd © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017