Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba

455492_germany_russia_navalny_95273 ee1e0b792c9e4397b5da87e49eb2e24a 676x452.jpg

17.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ruská väzenská služba oznámila, že opozičného lídra Alexeja Navaľného zatkli na moskovskom letisku po tom, ako sa v nedeľu do krajiny vrátil z Nemecka.

Väzenská služba uviedla, že ho zadržali pre viacnásobné porušenie pravidiel podmienečného odsúdenia a vo väzení bude, kým o jeho prípade nerozhodne súd.

Otrávenie na príkaz Kremľa

Navaľnyj strávil päť mesiacov v Nemecku, kde sa zotavoval po otrávení nervovoparalytickou látkou. Otrávenie podľa neho prikázal Kremeľ.

Ruská väzenská služba už skôr uviedla, že jeho pobyt v zahraničí je porušením podmienok odkladu trestu po odsúdení za spreneveru z roku 2014.

Stúpenci prišli na iné letisko

Pri nástupe do lietadla v Berlíne Navaľnyj v súvislosti s perspektívou zatknutia povedal: „Je to nemožné. Som nevinný človek.“

Navaľného stúpenci a žurnalisti v nedeľu prišli na moskovské letisko Vnukovo, kde malo lietadlo pristáť, ale spoj pristál na zhruba 40 kilometrov vzdialenom letisku Šeremetievo.

Viac k témam: ruská opozícia, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba © SITA Všetky práva vyhradené.

17. januára 2021