Kristoffersen vyhral vo Wengene štvrtý slalom tejto sezóny

Slovenskí lyžiari Adam Žampa a Andreas Žampa nedokončili vo švajčiarskom Wengene ani prvé kolo.WENGEN 17. januára (WebNoviny.sk) – Nórsky favorit Henrik Kristoffersen sa stal víťazom súťaže slalomárov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom Wengene. Stále iba 21-ročný Kristoffersen triumfoval vo štvrtom z úvodných piatich slalomov sezóny a je suverénne na čele hodnotenia tejto najtočivejšej disciplíny.

Ďalšie dve miesta na stupňoch víťazov obsadili talianski reprezentanti. Druhý skončil Giuliano Razzoli s odstupom 30 stotín a tretí bol Stefano Gross (+0,68). Rakúsky favorit a štvornásobný víťaz celkového poradia Svetového pohára Marcel Hirscher nemal dobrý deň. Po 1. kole bol desiaty, ale druhé nedokončil, a tak si nepolepšil v boji o veľký glóbus so svojím nórskym súperom Akselom Lundom Svindalom. Ten zostal s 816 bodmi na čele Svetového pohára a s náskokom 15 bodov pred obhajcom Hirscherom.

Ambiciózny Rakúšan vôbec prvýkrát v tejto sezóne neskončil v pretekoch SP v slalome alebo obrovskom slalome na pódiu pred najlepších troch. Tretí je v celkovom poradí SP Kristoffersen, ktorý si polepšil na 671 bodov. „Normálne nie som poverčivý, ale vo Wengene mi to nejde. Ak to však zostane moja jediná čierna škvrna na listine pretekov Svetového pohára, potom budem spokojný,“ cituje Hirschera server ORF.

Na svahu Silberhorn vo Wengene sa nedarilo súrodencom Žampovcom, Adam ani Andreas podľa oficiálnych výsledkov nedokončili 1. kolo. Adam Žampa po chybe v strmšej časti zišiel z trate po druhom medzičase. Na hrudi mal číslo 32, čo znamená, že už pred pretekmi vo Wengene vypadol z najlepšej tridsiatky slalomovej štartovnej listiny SP.

Slalom špeciál bol posledným podujatím trojdňového zjazdárskeho sviatku vo Wengene, v ktorom absolútne dominovali Nóri. Piatkovú alpskú kombináciu ovládol Kjetil Jansrud, sobotňajší zjazd v rámci 86. ročníka Lauberhornu vyhral Aksel Lund Svindal a v nedeľu pridal tretí nórsky triumf Kristoffersena.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Wengen (Švaj.) – výsledky – nedeľa:

Slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:37,85 min (47,89 + 49,96), 2. Guiliano Razzoli (Tal.) +0,30, 3. Stefano Gross (Tal.) +0,68, 4. Jens Byggmark (Švéd.) +0,69, 5. Felix Neureuther (Nem.) +0,79, 6. Alexis Pinturault (Fr.) +0,91,…Adam Žampa a Andreas Žampa (obaja SR) nedokončili 1. kolo

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 19 zo 43 pretekov): 1. Aksel Lund Svindal 816 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 801, 3. Henrik Kristoffersen 671, 4. Kjetil Jansrud (obaja Nór.) 533, 5. Felix Neureuther (Nem.) 395, 6. Adrien Théaux (Fr.) 371,… 89. Adam Žampa (SR) 33

Poradie v hodnotení slalomu (po 5 z 11 pretekov): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 480 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 340, 3. Felix Neureuther (Nem.) 187, 4. Alexander Chorošilov (Rus.) 174, 5. Giuliano Razzoli 156, 6. Stefano Gros (obaja Tal.) 141,… 34. Adam Žampa (SR) 16

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.