Kriminalisti zadržali vydierača, vydával sa za policajta

Obvinený muž sa údajne vydieraním zmocnil majetku občianskeho združenia Komplexná záchranná služba Bratislava – Nové Mesto.

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Muž, ktorý vydieral a vydával sa za policajta, je už v rukách polície. Národná kriminálna agentúra (NAKA) Prezídia Policajného zboru (PZ) zadržala 4. februára dvoch podozrivých.

Počas akcie urobili domovú prehliadku u jedného zo zadržaných a zaistili množstvo dokumentov, hotovosť, odznak príslušníka Policajného zboru, čierny obal s odznakom ochrana ústavných činiteľov a ďalšie veci. Ako agentúru SITA informoval Martin Wäldl z Prezídia PZ, policajnej akcii predchádzalo dianie ešte zo septembra minulého roka, keď sa obvinený Rastislav G. údajne zmocnil majetku občianskeho združenia Komplexná záchranná služba Bratislava – Nové Mesto.

Prípad sa odohral 28. septembra 2015. Rastislav G. údajne vylákal poškodeného Mareka O. do priestorov pohotovosti v Bratislave. Rastislav sa preukázal údajným služobným preukazom príslušníka Policajného zboru. Pod hrozbou väzobného stíhania údajne nútil Mareka, aby prepísal občianske združenie Komplexná záchranná služba Bratislava – Nové Mesto na nového predsedu. Ak by odmietol, tak mu údajne hrozil likvidáciou jeho aj celej jeho rodiny. Taktiež mu údajne prikázal zvolať valné zhromaždenie občianskeho združenia za účasti nadpolovičnej väčšiny členov združenia s tým, že ak to „dnes nevybaví, tak zajtra bude už neskoro„.

Poškodený zabezpečil prítomnosť členov združenia a spoločne podpísali 28. septembra zápisnicu z valného zhromaždenia, ktorou sa stal novým predsedom občianskeho združenia Komplexná záchranná služba Bratislava – Nové Mesto Rastislav G. Tým sa Rastislav G. mal zmocniť majetku občianskeho združenia a následnými výbermi účtu spôsobiť občianskemu združeniu škodu najmenej 30 714,30 eur,“ uviedol ďalej v tlačovej správe Martin Wäldl z Prezídia

Voči Rastislavovi G. vzniesli obvinenie za obzvlášť závažný zločin vydierania. Polícia upozorňuje, že obvinený nie je a nebol príslušníkom Policajného zboru. Vyšetrovateľ NAKA Prezídia Policajného zboru spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 10 až 20 rokov, dodal Wäldl.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2016