Krátky program ovládli Rusky, Rajičová obsadila 9. miesto

Krátky program na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vyšiel takmer dokonale ruským sólistkám, ktoré po ňom obsadzujú prvé tri priečky priebežného celkového poradia.

BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Nicole Rajičová obsadila 9. miesto v krátkom programe žien, ktorým sa v stredu v Bratislave začali majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní.

Dvadsaťročná pretekárka žijúca aj pripravujúca sa dlhodobo v Spojených štátoch amerických získala od rozhodcov v súčte všetkých komponentov jazdy 57,24 bodu, čím si zlepšila svoje doterajšie bodové maximum z juniorských majstrovstiev sveta spred necelého roka z estónskeho Tallinnu (57,15). Pre porovnanie: pred rokom na ME v Štokholme začala Rajičová súťaž žien ôsmym najlepším krátkym programom, ale vo voľnej jazde klesla na konečné 11. miesto.

Krátky program na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vyšiel takmer dokonale ruským sólistkám, ktoré po ňom obsadzujú prvé tri priečky priebežného celkového poradia. Líderská pozícia pred piatkovými voľnými jazdami patrí mladučkej Ruske Jevgeniji Medvedevovej so súčtom 72,55 bodu. Iba 16-ročná moskovská rodáčka je úradujúcou juniorskou majsterkou sveta a v tejto sezóne sa stala víťazkou finálových pretekov Grand Prix ISU v Barcelone, ako aj podujatia Americká korčuľa v Milwaukee. Medvedevová vedie s náskokom 1,59 bodu pred Jelenou Radionovovou. Tretia je už s väčším odstupom Anna Pogorilá (63,81).

Radionovová a Pogorilá figurujú na priečkach, ktoré obsadili aj pred rokom na kontinentálnom šampionáte vo Švédsku. „Odjazdila som si svoje, no dokážem to aj lepšie. Celkovo som spokojná, pretože som sa preniesla cez menšie problémy. Môj výkon bol dobrý, ale nie úžasný. Je to môj debut na majstrovstvách Európy, takže som bola trochu viac nervóznejšia ako zvyčajne,“ povedala líderka po krátkom programe Jevgenija Medvedevová.

Do piatkových voľných jázd (18.00 h – 21.55 h) sa kvalifikovalo 24 najlepších sólistiek z krátkeho programu.

Výsledky – ME v krasokorčuľovaní – Bratislava – streda:

Krátky program – ženy: 1. Jevgenia Medvedevová 72,55 bodu, 2. Jelena Radionovová 70,96, 3. Anna Pogorilá (všetky Rus.) 63,81, 4. Roberta Rodeghierová (Tal.) 61,01, 5. Angelina Kuchvalská (Lot.) 58,99, 6. Joshi Helgessonová (Švéd.) 58,13, 7. Nathalie Weinzierlová (Nem.) 57,36, 8. Mare Berence Meiteová (Fr.) 57,35, 9. Nicole Rajičová (SR) 57,24 – všetky postúpili do voľných jázd

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2016