Kovalík si zahrá finále kvalifikácie na Australian Open

V ženskej časti kvalifikácie Australian Open sa darilo Jane Čepelovej a Kristíne Kučovej, v prvom kole naopak vypadla Tereza Mihalíková.MELBOURNE 14. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil už do finálového 3. kola kvalifikácie o účasť v hlavnej súťaži dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. Vo štvrtkovom zápase 2. kola zdolal Taliana Mattea Donatiho za 64 minút 6:2, 6:3 a v súboji o premiérový štart v „main draw“ na veľkej štvorke sa stretne s Belgičanom Rubenom Bemelmansom nasadeným ako druhým.

Na rozdiel od Kovalíka sa v 2. kole kvalifikácie nedarilo Norbertovi Gombosovi nasadenému ako dvadsiatemu tretiemu: prehral so skúseným 28-ročným ľavorukým Nemcom s ruskými koreňmi Mischom Zverevom, kedysi členom Top 50, za 51 minút hladko 1:6, 2:6.

Odporúčame:

Dominika Cibulková postúpila v Hobarte do semifinále

Video: Daniela Hantuchová sa returnom trafila do hlavy

Úspešne si vo štvrtok okrem Kovalíka počínali aj dve slovenské tenistky z troch štartujúcich. Jana Čepelová a Kristína Kučová sa presadili v 1. kole trojkolovej kvalifikácie dvojhry žien. Čepelová zdolala Paraguajčanku Verónicu Cepedeovú-Roygovú za 72 minút 6:2, 6:4 a zmeria si sily s americkou pätnástkou „pavúka“ Sachiou Vickeryovou. Kučová si poradila s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou za 69 minút 6:3, 6:3 a jej súperkou v 2. kole bude Češka Tereza Smitková, sedemnástka eliminácie.

Juniorka Tereza Mihalíková si zahrala na základe voľnej karty za svoj vlaňajší triumf v súťaži dievčat a výsostne dôstojne prehrala so Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou nasadenou ako deviatou za 105 minút 6:7 (0), 3:6. Sedemnásťročná Slovenka figuruje na 564. pozícii v seniorskom renkingu, jej o osem rokov skúsenejšej premožiteľke patrí 119. post.

Dvojhra mužov – kvalifikácia – 2. kolo:
Jozef Kovalík (SR) – Matteo Donati (Tal.) 6:2, 6:3
Mischa Zverev (Nem.) – Norbert Gombos (SR-23) 6:1, 6:2

Dvojhra žien – kvalifikácia – 1. kolo:
Kristína Kučová (SR) – Aleksandra Wozniaková (Kan.) 6:3, 6:3
Jana Čepelová (SR) – Verónica Cepedeová-Roygová (Par.) 6:2, 6:4
Stefanie Vögeleová (Švaj.-9) – Tereza Mihalíková (SR) 7:6 (0), 6:3

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. januára 2016