Kotlebova ĽSNS zaznamenala výrazný nárast voličov, podľa politológa môže mať ešte väčšiu podporu

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Nárast voličov strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko v ostatnom prieskume je výrazný. Musí sa však potvrdiť ďalšími prieskumami. Pre agentúru SITA to povedal politológ Ján Baránek.

Reagoval tak na to, že strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko získala v najnovšom prieskume agentúry Polis 14,2 percenta hlasov respondentov. SNS by pritom v tom istom prieskume volilo 7,2 percenta opýtaných v prieskume.

Odporúčame:
Preferencie SNS výrazne klesli. V prvej trojke sú Smer-SD, SaS a kotlebovci

Baránek však tiež zdôraznil, že strana Mariana Kotlebu môže mať ešte viac voličov. S najväčšou pravdepodobnosťou totiž podľa neho pri tejto strane funguje fenomén skrytého voliča. Reálne môže mať podľa Baránka strana Kotlebu o štyri až päť percent viac voličov.

Politológ tiež uviedol, že Smer-SD neuberá voličov Slovenskej národnej strane. Ak Slovenskej národnej strane niekto uberá percentá, tak je to podľa Baránka Kotlebova strana.

Baránek na záver dodal, že SNS zaznamenala v prieskume pokles, no až časom uvidíme, či bude tento pokles stály. SNS sa podľa neho môže vrátiť na pôvodné preferencie. Dodal, že prieskum robili vo vypätej atmosfére a treba ho tak aj vnímať.

Viac k témam: Ján Baránek, koaličná kríza, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, prieskum, SNS Slovenská národná strana, volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebova ĽSNS zaznamenala výrazný nárast voličov, podľa politológa môže mať ešte väčšiu podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017