Košice v šlágri zdolali Slovan, v Tipsport lige aj výsledok 7:0 a výhry „baranov“ i Zvolena

20.10.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 14. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2019/2020 nad tímom HK Poprad rozdielom triedy 4:1. Natiahli tak víťaznú sériu už na sedem vystúpení a zotrvali na líderskej pozícii v tabuľke.

Dvojgólový Kanaďan Bonis

„Barani“ ostatný raz prehrali na domácej tipsportligovej scéne ešte 27. septembra, keď pred vlastným publikom nestačili na hráčov z Nových Zámkov (0:2). V dueloch proti popradským „kamzíkom“ vyhrali štvrtýkrát po sebe.

Zvolenčania si na domácom ľade poradili s hráčmi maďarského Miškovca 2:1, keď oba zásahy mužstva spod Pustého hradu zaznamenal ešte v úvodnej časti hry Kanaďan Kyle Daniel Bonis.

Jediný gól na Liptove a nájazdy v Bratislave

V domácom prostredí uspel aj Liptovský Mikuláš, ktorý triumfoval nad nováčikom z Michaloviec 1:0 až po predĺžení. V ňom rozhodol po prihrávke Rudolfa Hunu obranca Richard Stehlík. Víťaznú nedeľu v podaní tímov zo stredu Slovenska podčiarkla Detva v dueli v Trenčíne, kde vyhrala 6:3. Hokejisti Nitry preťali trojzápasovú sériu prehier, keď v Budapešti zdolali domáci MAC vysoko 7:0.

V záverečnom dueli nedeľňajšieho programu prehral Slovan Bratislava pred takmer 10-tisícovou kulisou na domácom ľade s HC Košice 1:2 po samostatných nájazdoch. Hostia viedli od 28. min po „trefe“ Michala Chovana, ale „belasí“ si v 59. min vynútili predĺženie po presilovkovom zásahu Jindřicha Abdula. V samostatných nájazdoch nakoniec rozhodol Marcel Haščák.

Tipsport liga 2019/2020 – 14. kolo základnej časti

nedeľa

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 5. Ďatelinka, 6. Hickmott (Bubela, Southorn), 23. Hohmann, 55. Southorn (Jääskeläinen, Hickmott) – 57. Mlynarovič (P. Svitana)

HK Dukla Trenčín – HC 07 WPC Koliba Detva 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Góly: 10. Chromiak (Štach, J. Švec), 37. Lapšanský (Štach), 57. Ferenyi (Kajínek, McCormack) – 4. J. Sýkora (Šišovský), 6. J. Žilka (Jendroľ, F. Fekiač), 33. J. Sýkora (P. Zuzin), 34. F. Fekiač (P. Zuzin), 44. T. Török (Gašpar), 58. P. Zuzin (J. Sýkora)

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Ingema Michalovce 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 63. Stehlík (Rudolf Huna)

HKM Zvolen – DVTK Jégesmedvék Miškovec 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 5. Bonis (Trotter, Corrin), 20. Bonis (McPherson, Trotter) – 35. D. Rodman (Beauviller, Vandane)

MAC Budapešť – HK Nitra 0:7 (0:2, 0:5, 0:0)
Góly: 17. Fominych (Rácz), 20. Čaládi (Rác, Rácz), 27. Morrison, 28. Csányi (Rais, Mezei), 31. Čaládi (Rácz), 36. Fominych (Morrison), 37. Blackwater (Lušňák)

HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 59. Abdul (Meszároš) – 28. Michal Chovan (Marcel Haščák, Majdan), rozh. sam. nájazd: Marcel Haščák

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice v šlágri zdolali Slovan, v Tipsport lige aj výsledok 7:0 a výhry „baranov“ i Zvolena © SITA Všetky práva vyhradené.