Koho otec bude opitý? Pozrite si top výroky z olympiády

Výroky, ktoré zazneli počas šiesteho súťažného dňa po otvorení Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro – podľa oficiálneho informačného systému podujatia.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – siedmy deň

„Myslím si, že keď sa o 12 dní vrátim domov, môj otec bude ešte stále opitý.“
Chorvát Valent Sinkovič, ktorý získal zlatú medailu v dvojskife s bratom Martinom, prezradil, že teraz je dobrý čas vlastniť krčmu v jeho rodnom meste.

„Na týchto OH bývame na úplne opačných koncoch olympijskej dediny, takže momentálne je prechádzka k McDonaldu naším večerným rande.“
Prechádzka a nejaké jedlo z rýchleho občerstvenia je všetka romantika, ktorú si jazdkyňa Lyndal Oatleyová z Austrálie a manžel Patrik Kittel zo Švédska môžu momentálne dovoliť.

„Som sakramentsky potešený.“
Ír David Harte otvorene o svojich emóciách po tom, ako Írsko po prvý raz v histórii vyhralo na olympijských hrách v pozemnom hokeji. Zaznamenali víťazstvo 4:2 proti Kanade.

„Šerm je náročný. Mal som si zvoliť plávanie. Netvrdím, že plávanie je jednoduché, ale proste váš čas je váš čas.“
Členka ženského šermiarskeho tímu Kelley Hurleyová z USA uvažuje nad zmenou kariéry po prehre v rýchlej smrti.

„Predchádzajúce kolá som hral za svoju krajinu, ale vo finále budem bojovať za seba.“
Vyjadrenie Číňana Čanga Ťi-kche k zápasu o zlato v stolnom tenise jednotlivcov, v ktorom napokon podľahol krajanovi Ma Longovi.

„Bol to náročný zápas pre oba tímy. Niekedy to bolo príliš tvrdé, ale toto je hádzaná. Ak chcete hrať minigolf, môžte ísť hrať minigolf.“
Poľský hádzanár Kamil Syprzak po zápase s Egyptom prezradil, že preferuje trochu agresivity vo svojom športe.

„Nemôžem si pomôcť, ale vždy sa usmievam, keď jazdím na Valegrovi. Viete, ja si niečo pomyslím a on to spraví. Ja sa zasmejem a poviem si: ´Ako to vedel? Nechcela som to od neho, iba som na to myslela´.“
Drezúristka Britka Charlotte Dujardinová o svojom koňovi Valegrovi.

„Vymyká sa nám to z rúk. Boxujeme spolu už šesť rokov, ale keď mi dá jednu dobrú ranu, musím mu ju vrátiť lepšou a jednoducho sa to vymkne spod kontroly.“
Britský boxer Pat McCormack o súperení so svojím dvojčaťom Lukom uviedol, že v tomto prípade sa bratská láska neprenáša do ringu.

„Chlapcom som povedal: ´Potrebujeme oheň v srdciach a ľad v mysliach´.“
Prezradil kapitán fidžijského tímu v sedmičkovom ragby Osea Kolinisau recept na úspech vo štvrtkovom finále mužského turnaja.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016