Koaličná rada nebude, lídri sa dohodli na prípravách dodatku ku koaličnej zmluve

349413_koalicna rada 640x420.jpg

BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Predsedovia vládnych politických strán Smer-SD, SNS a Most-Híd Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár sa po pondelňajších a utorkových konzultáciách dohodli na riadnom priebehu a na schválení programu zasadnutia vlády SR, ktoré sa uskutoční v stredu 16. augusta.

Po konzultáciách nemusí rada zasadnúť

„Rovnako sa dohodli na časovom harmonograme prípravy dodatku ku Koaličnej zmluve s osobitným zreteľom na ďalšie priority Programového vyhlásenia vlády SR. Vzhľadom na blížiace sa voľby do VÚC vyjadrili záujem vytvoriť konzultačné mechanizmy aj na nižších politických úrovniach,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa vlády Beatrice Szabóová s tým, že po konzultáciách nie je potrebné Koaličnú radu uskutočniť.

Odporúčame:
Aktualizované: Danko esemeskou oznámil, že nepríde na Koaličnú radu. SNS rozladili výroky smerákov

„Predsedovia vládnych strán vyjadrujú znepokojenie nad skutočnosťou, že médiá uverejňujú narastajúci počet nepravdivých a polopravdivých informácií s cieľom vytvárať za každú cenu napätie v spoločnosti a útočiť na stabilitu vlády,“ dodala Szabóová.

Predseda SNS Koaličnú radu zrušil

Koaličná rada sa mala pôvodne uskutočniť v utorok o 19:00. Podľa informácií agentúry SITA však predseda národniarov Danko Koaličnú radu zrušil pre vyjadrenia niektorých členov Smeru.

Ešte pred tým bola Koaličná rada naplánovaná na piatok, pre Ficove zdravotné problémy sa však neuskutočnila. Koaličná kríza nastala po tom, čo Danko v pondelok 7. augusta vypovedal Koaličnú zmluvu.

Viac k témam: Andrej Danko, koaličná kríza, koaličná rada
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličná rada nebude, lídri sa dohodli na prípravách dodatku ku koaličnej zmluve © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017